ASUS ROG Z11 İsimli Mini Tower Kasanın Özellikleri

Tayvan merkezli bilgisayar ve donanım üreticisi ASUS, yeni mini kasasını duyurdu. ROG Z11 isimli kasa kompakt tasarımı ve temperli camları ile dikkat çekiyor.

Yeni ASUS ROG Z11, küçük boyutlu donanımları destekleyecek biçimde kullanıcılara sunuluyor. Mini-DTX ve Mini-ITX anakartları destekleyen kasa, aynı zamanda 11 derecelik eğimi nedeniyle üç girişli ekran kartlarını da destekliyor. Kasanın ön yüzünde iki adet USB 3.2 Gen1, iki adet USB 2.0 ve bir adet USB 3.2 Type-C Gen2 bağlantı girişleri bulunuyor.

Soğutma işlemini yeni kasasında ince eleyip sık dokuyan ASUS tasarımcıları, patentli 11 derece eğime bir model ortaya koyarak hava dağılımını en iyi şekilde sunmayı amaçlıyor. Kasada kullanılan 11 derecelik eğim sayesinde işlemci ve ekran kartının ısısı kontrol altına alınabiliyor ve donanımların sunduğu performansta dalgalanmalar yaşanmıyor. Ayrıca, eğilimli yapının kazandırdığı 40 mm boyutundaki boşluk kabloların toplanması ve geçişi için harika bir alan oluşturuyor.

ASUS ROG Z11, son dönemlerde kasalarda beklenen en önemli özelliklerden biri olan kişiselleştirmeyi sunmayı ihmal etmiyor. Bu bağlamda Aura Sync RGB aydınlatma sistemini devreye sokan ASUS, milyonlarca rengin kullanımını tamamen kullanıcının tercihine bırakıyor.

Mini-DTX ve Mini-ITX anakartlarını destekleyen mini tasarımlı ROG Z11, 194 x 53 x 386 mm ölçülere ve 8.73 kilogram ağırlığa sahip.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap