Apple’dan Safari İçin Yeni Revizyon Geldi!

Apple yaptığı tanıtım etkinliği ile birlikte Safari’de gerçekleştirdiği yenilikler hakkında bilgiler aktardı. Safari bugüne kadar en kapsamlı güncellemelerden birisini aldı.

Safari için bugüne kadar en kapsamlı yeniliklerden bir tanesine imza atıldı. Apple; iPad, iPhone gibi kendi cihazlarında en çok tercih edilen tarayıcı Safari için yeni bir değişikliğe imza attı. Sekmeleri yönetme, daha gelişmiş arama yapabilme ve web sayfalarındaki içeriğe daha kolay bir şekilde görüntüleme adına bir dizi yenilik getirdiği Safari’de tasarımda da farklı bir çalışma gerçekleştirdi.

Safari’deki Yenilikler Neler?

Önümüzdeki günlerde kullanıcılara sunulacak olan yeni sürümde, sekmelerde çok daha fazla hakimiyet kurabilmek mümkün. Yapılan açıklamalara göre kompakt sekmeleri gruplamak ve bu sayede daha kolay erişilebilir hale getirmek oldukça kolay. Üstelik URL alanı ile sekme çubuğunu bir araya getiren ve daha sade bir tasarımı tercih eden Apple, sekme gruplarını ve ilgili içerikler için de sol kenarı aktif hale getiriyor.

Sekme gruplarının paylaşılabilir hale gelmesini de sağlayan Apple, böylece ortak projelerde çalışmak isteyen kullanıcıların sekme paylaşımlarını grup halinde yapabilmesine imkan tanıyor. Mevcut gruplandırmayı Mac ve iPad gibi farklı cihazlar arasında eşitle imkanıyla da sunan Apple, böylece kullanıcıların cihaz değiştirmesi halinde de aynı ortama sahip olmasını kolaylaştırıyor.

Safari için geçtiğimiz günlerde duyurulan Google ve Mozilla ortaklığı aynı zamanda Safari’nin yeni versiyonunda da yer alacak. Böylece daha fazla uzantıya sahip olma fırsatı bulacak kullanıcılar, Safari üzerinde daha farklı çalışmalar yapabilecek. Özellikle mobil cihazlarda çok daha dikkat çeken bu yenilik, kısa bir süre içerisinde tüm Safari kullanıcılarına sunulacak.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap