Apple Unleashed Etkinliğinde Neler Tanıtıldı?

Unleashed adı ile duyurulan etkinlik, dün itibariyle gerçekleştirildi. Yeni ürün ve servisleri ile Apple tüm dünyada dikkat çekti.

Teknoloji alanının en güçlü markalarından bir tanesi olan Apple, yine etkileyici bir tanıtıma imza attı. 18 Ekim 2021 Pazartesi günü Türkiye saati ile 20.00'de başlayan yeni etkinlikte, beklenildiği gibi yeni MacBook Pro modelleri görücüye çıkarıldı.

Yeni MacBook Pro Modelleri Özellikleri Neler?

14 ve 16 inç ekran boyutları ile tanıtılan yeni modeller, üstelik Apple'ın geliştirdiği yeni işlemcileri kullanıyor. Yapılan açıklamalara göre M1 Pro ve M1 Max olarak adlandırılan yeni işlemcilerin kullanıldığı yeni MacBook Pro modelleri, böylece önceki versiyonlara göre 2 kata varan bir performans artışı sunuyor. Üstelik Intel tarafından geliştirilen tüm işlemcilere göre ise yüzde 70'e varan daha az güç tüketimi, yeni işlemcilerin dikkat çekmesini sağladı.

Intel’in sektörde en güçlü olduğu alanlardan bir tanesi işlemci olduğu göz önünde bulundurulduğunda Apple yılların markasını yeni işlemci modeli ile yerle bir etmiş durumda.

3. Nesil AirPods’lar

Tanıtımda yer alan bir diğer model ise 3. nesil AirPods modelleri oldu. Özellikle bu yıl daha fazla beklenti yaratan kablosuz kulaklıklarda, tasarım olarak yeni bir çalışma gerçekleştirilmiş. Güçlendirilen ses deneyimi ve diğer cihazlar ile daha uyumlu özellikleri ile ön plana çıkan 3. nesil AirPods ses kalitesi ile etkileyici ve rakipsiz durumda.

HomePod Mini

Etkinlikte tanıtılan son ürün ise HomePod Mini olarak adlandırılan cihazlar oldu. Bugüne kadar gri ve siyah olmak üzere iki farklı renk ile satışa sunulan yeni modellerde 3 farklı renk daha kapsam dahilinde. Kırmızı, turuncu ve mavi olarak tercih edilebilecek yeni HomePod Mini modellerinde özel işlemciler ile çok daha yetenekli bir cihaz kullanıcılara sunuluyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap