Apple, iPad Modellerinde OLED Teknolojiye Geçiyor

Kore’den gelen son sızıntılarda yeni iPad modellerinde ekran teknolojisinin değiştirileceği belirtildi. İddialara göre yeni modeller ile birlikte OLED teknolojisi kullanılacak.

Apple tarafından en son tanıtlan 12.9 inç iPad Pro modellerinde mini LED teknolojisi tanıtılmıştı. Yeni teknoloji ile birlikte ekran teknolojisinde arayışlar içerisinde olduğu görülen Apple’ın bir sonraki iPad serisi ile birlikte OLED ekranlarına geçiş yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

“Apple Doğruladı!”

Kore’deki otoriter teknoloji sitesinde yer alan haberde üstelik Apple’ın iPad modelleri için OLED teknolojisini doğruladığı ifade edildi. Apple’ın OLED pazarında beklediği büyüme nedeniyle böyle bir karar aldığı da belirtilirken, OLED teknolojisine geçiş ile birlikte şirket bu alanda da iddialı olmayı hedefliyor.

Şu anda mevcut iPad modellerinde Liquid Crystal Display (LCD) kullanan Apple, LCD yerine OLED uygulamaya başlayacak. Bu durum ise özellikle ekran kalitesi ve deneyim konusunda kullanıcılara daha iyi şartlar sunacak.

Kore’deki iddialar için önemli bir doğrulama Mart ayında güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo’dan gelmişti. 2022 iPad Air'in OLED ekran ile piyasaya sunulacağını söyleyen Ming-Chi Kuo, yeni sızdırmalar ve Apple tarafından yapılan doğrulamalar ile birlikte OLED teknolojisine geçişinin kesin olduğunu gösteriyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap