Apple'ın Katlanabilir Modeli İçin İlk Detaylar Geldi

Katlanabilir telefon sektöründe yavaş hareket eden Apple, bu konuda gizli gizli çalışma yapıyor olabilir. Yeni sızdırılan belgelerde yeni modellere ait olduğu belirtilen çizimler oldukça dikkat çekici.

Apple uzun zamandan beri katlanabilir ekran modellerine yönelik farklı patent başvuruları yapıyor. Her patent başvurusu çok farklı bir tasarımın benimsendiğini gösterirken bu konuda yeni bir örnek daha yaşandı. Genişletebilir kayar ekranlara sahip elektronik cihazlar adı ile alınan yeni bir patent iPhone'lar için daha geniş bir ekran deneyiminin sunulabileceğini gösterdi.

Katlanabilir modellere farklı bir yorum katarak bu alanda dikkat çekmeyi başaran Apple, çalışmalarını hayata geçirirsek telefonlarda yepyeni bir deneyim sunabilir.

Yeni patent neler sunuyor?

Dosyada yeni patent kesin olsa da Apple'ın mevcut tasarımı hayata geçirip geçirmeyeceği net değil. Bu bakımdan Apple tarafından yapılacak açıklamaya kadar biraz daha beklememiz gerekecek. Bununla birlikte standart bir telefon kullanır gibi yeni telefonlarını kullanmasını isteyen Apple, ek bir ekrana ya da ikinci bir pencereye ihtiyaç duyulduğunda genişletilebilir ekran desteği ile kullanıcılara alternatif sunacak.

En son alınan patent dünya gündeminde yer aldı. Bunun en önemli nedeni bugüne kadar alınmış olan tüm katlanabilir ekran içeren patentlerin güncellenmiş bir sürümü olarak duyurulmasıydı. Şirket yeni paylaşımında daha önce yaptığı patent başvurularının büyük bir kısmını kapsayacak şekilde önemli revizyonlara gittiğini gösterdi.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap