Android 12'de Chrome’a Çoklu Pencere Desteği Geliyor!

Android 12 işletim sistemi ile birlikte Google Chrome'a yeni özelliklerin ekleneceği belirtildi. Yeni bilgilere göre çoklu pencere desteği yolda. 

Akıllı telefonlarda RAM’ler artış gösterdikçe daha güçlü görevler ve uygulamalarda daha gelişmiş özelliklere yer veriliyor. Google, Android 12 işletim sistemi ile birlikte akıllı telefonlardaki deneyimi bir üste çıkarmayı hedefliyor. Gelen son bilgilerde özellikle Google Chrome için daha gelişmiş özelliklere yer verileceği öğrenildi.

Akıllı telefonlarda çoklu pencereler ile çalışmak şu anda çok yaygın bir özellik olmasa da Google, Chrome'un Android 12 ile birlikte yeni bir ara yüze sahip olmasını hedefliyor. 5 adete kadar farklı tarayıcı penceresine sahip olabilecek kullanıcılar, çoklu pencere desteği sayesinde tek bir ekranda tüm pencerelere hakim olabilecek.

Chrome Çoklu Pencere Özelliği Nasıl Çalışacak?

Google Chrome mobil sürüm için özellikle 2021 yılının sonuna doğru mevcut özelliklerinin tanıtılması bekleniyor. Çoklu pencere sisteminde gelişmiş özelliklere yer vermek isteyen Google, sekmelerin pencereler arasında transfer edilmesini ve taşınmasını da destekleyecek. Çoklu pencere özelliğinde kullanıcılar bölünmüş ekranda yan yana maksimum 5 farklı pencere açabilecek. Her pencerede sekme sınırı olmaksızın kullanıcılar dilediği kadar sayfayı açabilecek.

Gelen ilk bilgiler çok fazla detaylı olmasa da kısa süre içerisinde mobil Chrome için çoklu görevler ve çoklu pencereler yaygın bir kullanıma sahip olabilir. Bazı iddialarda ise Google tarafından geliştirilecek katlanabilir model için böylesine özel bir yeniliğin geliştirildiği belirtildi.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap