Adobe Project Morpheus, Video Düzenlemelerine Yapay Zeka Desteği Getiriyor!

Max tasarım konferansında Adobe Project Morpheus ile video düzenlemesinin ön izlemesi gösterildi. Yapay zeka desteği ile video düzenlemeleri artık çok daha kolay olacak.

Adobe bu yıl gerçekleştirdiği özel etkinlikte, video düzenlemelerini çok daha kolay hale getirecek yeniliklerini tanıttı. Project Morpheus olarak adlandırılan yeni özellikler video düzenlemelerinde kullanıcıların yapay zekadan destek almasını ve böylece daha başarılı bir şekilde videolar oluşturulmasına imkan tanıyor.

Etkinlikte özel olarak bir ön izleme sunan Adobe, yeni düzenlemesi ile kare kare video düzenlemelerini otomatik bir şekilde yaparak iyileştirmesini sağlıyor. Demoda özellikle bir kişinin gülümsemesi için yapılan değişiklikler dikkat çekti.

Dakikalar içerisinde Adobe'nin yapay zeka desteğinden yararlanarak istediği sonuçları elde edebilen kullanıcılar artık video üzerinde farklı değişiklikleri kolayca gerçekleştirebilecek. Ancak kötüye kullanım gibi potansiyel bir durum da yine Adobe'nin yeni özelliği gündeme gelmiş durumda.

Adobe’den sorumluluk vurgusu

Kötüye kullanımlara karşı Adobe tarafından yapılan açıklamalara detaylara yer verdi. Şirketin yapay zeka gelişmelerinde her zaman hesap verilebilir, sorumluluk duygusu taşıyan ve şeffaflık ilkeleri ile hareket ettiğini belirtildi. 2021 yılı itibariyle Beta testleri başlanan yeni programda, önümüzdeki günlerde beta test süreçleri tamamlanacak ve kullanıcılar yeni özelliği deneyebilecek. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap