Yenilenen Alfa Romeo Giulia Karşınızda!

İtalyan menşeli otomobil üreticisi Alfa Romeo D segmentindeki aracı olan Giulia isimli modeli tasarım ve teknoloji alanında yenileyerek kullanıcılarına tanıttı.

D segmentinde bulunan birçok rakibine karşı yenilenen tasarımı ve eklentileri ile otomobil severlerin dikkatini çeken Alfa Romeo gözleri kamaştıracak gibi görünüyor.

Tasarımı konusunda karbon fiber ızgaralar ve xenon farlar ile ön tasarımda şıklığı yakalayan Giulia 19 inç boyutundaki jantlardan görünen kaliperleri ile dış tasarımda dikkatleri üzerine çekiyor. İç tasarımında ise D segment bir araç için tüm özellikler bulunuyor. Direksiyondaki çok fonksiyonlu tuşlar, kulaçlıklar ve ön konsolda bulunan 8.8 inç boyutundaki ekranı ile şık görünümü elde ettiği söylenebilir.

Alfa Romeo Giulia’nın kaputunun altında iki farklı motor seçeneği bulunuyor. 200 beygir güce, 330 Nm torka ve 2.0 litre benzinli motoru ve 280 beygir güce, 400 Nm torka ve 2.0 litre benzinli motoru ile kullanıcılarını bekliyor.

Alfa Romeo Giulia güvenlik alanında da yeniliklerle karşımıza çıkıyor. Geliştirilen şerit takip sistemi ile şeritten çıkmanız durumunda sistem doğrudan müdahale aracınızı şeritte tutuyor.

Sürücüleri ve diğer yolcuları düşünen Alfa Romeo Giulia, trafik işaretlerini tanıma yazılımı, yol uzunluğunu ve kullanım şeklini izleyen yazılımlar ile sürücülere gerekli durumlarda uyarı veriyor. Sürücünün, aracı kullanım şeklini ve yol uzunluğunu hesaplayarak yorgunluk durumunu tespit eden Giulia, gösterge ekranında kahve fincanı yansıması ile sürücüleri uyarıyor. Ayrıca aktif kör nokta uyarı sistemi ile gerekli olduğu durumlarda direksiyonu kendisi kontrol ederek kazaların önüne geçmeye çalışıyor. Alfa Romeo Giulia, güvenlik paketindeki yenilikler ile adeta yardımcı sürücü rolü üstleniyor.

Alfa Romeo, multimedya alanında Apple CarPlay ve Android Auto desteğini birlikte sunarak iPhone ve Android telefonlarındaki tüm işlemleri multimedya ekranından kolayca yapabilme olanağı sunuyor.

Sürücülerin isteklerine cevap verecek şekilde geliştirilen DNA adındaki sürüş modu ile D modunda sportif, N modunda normal, A modunda ise verimlilik esaslı kullanım elde edilebiliyor.

Fiyatı Ne Kadar?

  • Sprint donanımlı 200 beygir güce ve 2.0 litre motora sahip Giulia’nın fiyatı 749.950 TL
  • Veloce donanımlı 280 beygir güce ve 2.0 litre motora sahip Giulia’nın fiyatı 819.950 TL

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap