Mercedes-Benz C-Serisi Fiyatlarıyla Bütçeleri Zorlayacak

Mercedes-Benz C-serisi geçtiğimiz günlerde tanıtıldı. Tanıtım sonrasında yeni nesil araçların Türkiye’de bütçeleri zorlayacağı görüldü.

Artan kur, enflasyon ve buna karşı düşen alım gücü özellikle yeni teknolojilerde ve son model araçlarda bütçeleri oldukça zorluyor. Geçtiğimiz günlerde Mercedes tarafından tanıtımı gerçekleştirilen yeni C-serisi modeller, Türkiye'de de satışa sunulmaya başlanacak.

İç ve dış tasarımında yapılan yenilikler ile birlikte daha ilgi çekici hale getirilen yeni lüks araçlarda, fiyatlar başlangıç fiyatı olmasına rağmen 1 milyon TL seviyelerine yaklaştı. Resmi internet sitesinde yayınlanan bilgilere göre, Türkiye için belirlenen etiket fiyatları 922 bin TL'den başlıyor. Tercih edilen paketlere ve motor seçeneklerine göre ise kullanıcılar 1 milyonu aşan fiyatlar ile yeni C serisine sahip olabilecek.

Mercedes-Benz C-Serisi Özellikleri Neler?

Mercedes-Benz C-Serisi için yapılan tanıtıma göre 100 kilometre hıza sadece 7.1 saniyede ulaşılabiliyor. Saatte 241 kilometrelik maksimum hız kapasitesi bulunan araçta, 100 kilometrelik bir yolculukta 6.6 litre yakıt tüketiyor.

İç ekranda yapılan değişiklikler 9.5 inç boyutunda standart kullanımlar için ekran seçeneği sunuyor. Ancak ek ekran ihtiyacı olduğunda ekran 11.9 inç boyutuna ulaşıyor ve dikey ekrana geçiş yapılabiliyor. C serisi için yapılan yeniliklerde S serisinden de bazı tasarım detaylarının alındığı görülüyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap