Xbox Game Pass, iPhone ve iPad'de Kullanıma Sunuldu

Microsoft tarafından yapılan yeni açıklamada Xbox Game Pass servisinin iPhone ve iPad modellerinde kullanıma sunulduğu belirtildi.

Microsoft, Xbox Game Pass servisiyle oyun oynamak isteyenlerin herhangi bir donanım sınırlaması olmaksızın cihazlarda oyun oynamasına imkan tanıyor. Konsolların ardından sistemin daha fazla cihaz için destek alması, Xbox Game Pass servisinin kullanıcı sayısının artmasını sağlayacak. Yapılan yeni açıklama ile birlikte kullanıcıların iPad ve iPhone modellerinde de Xbox Game Pass kullanabileceği belirtildi. Safari üzerinden çalışan sistem, kullanıcıların iki cihazda da tarayıcı üzerinden kolay bir şekilde oyun oynamasını sağlayacak.

Xbox Game Pass yeni hizmeti neler sunuyor? 

Uzun zamandan beri beta testi devam eden Xbox Game Pass, beta testinden çıkmış durumda. Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda kullanıcıların harici denetleyicilerin yardımı ile iyi bir oyun deneyiminin yaşanabileceği belirtildi.

Xbox Game Pass kullanımı sırasında Safari penceresi normal kullanıcı arayüzü dışında sadece pencere olarak cihazlarda yer alacak. Bu sayede kullanıcılar tam ekran üzerinden Xbox Game Pass oyunları oynayabilecek. Xbox Game Pass açılışı sonrasında tek yapılması gereken hesaplara giriş yapmak. Sistemden yararlanmak isteyen kullanıcıların Ultimate aboneliğine de sahip olması gerekiyor. Abonelik bedeli ise 14,99 Dolar.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap