Xbox Cloud Artık PC’de Destekleniyor

Oyun akışında bilgisayarlarda sunulan destekler giderek yaygınlaşırken Xbox teknolojisinde de benzer bir gelişim yaşantı.

Microsoft tarafından yapılan yeni açıklamada, Windows 10'daki Xbox uygulamasında yeni bir güncellemeye gidildiği ve güncelleme ile birlikte platforma 2 uzaktan oynatma özelliğinin getirildiği belirtildi. Yapılan resmi açıklama ile birlikte ciddi avantajların sunulduğu da görüldü.

Uzaktan oyun için artık 2 seçenek var

Kullanıcılar, Xbox konsollarına sahip olmasa dahi artık bilgisayarlardan uzaktan bağlantı yolu ile yeni oyunları oynayabilecek. Yapılan açıklamalara göre Xbox Game Pass Cloud Game üzerinden kullanıcılar 22 ülkeden birisinde olması halinde abonelik alarak kolay bir şekilde bilgisayarları üzerinden yepyeni konsol oyunlarını oynayabilecek.

Xbox cihaza sahip olan kullanıcılar ise herhangi bir abonelik gerektirmeden Remote Play özelliği ile istediği yerden bilgisayarlar aracılığı ile oyunlarını oynayabilecek. Kullanıcıların kolay bir şekilde yapılandırabileceği ayarlar üzerinden her yerden oyunlara erişebilecek olması, farklı paylaşım sistemlerinin de ortaya çıkmasını sağlayabilir. Bilgisayarlara bağlanan özel kumandalar ile PlayStation oyunlarını oynayabilecek olan kullanıcılar, üstelik bilgisayar üzerinden yapacakları yayınlar sayesinde canlı oyun videoları da paylaşabilecek.

Bu yeni güncellemelerle, artık en sevdiğiniz konsol oyunlarından bazılarını çok çeşitli bilgisayarlarda, hatta belirli bilgisayar oyunları için gerekli özelliklere sahip olmayanlarda bile oynayabilirsiniz. Xbox uygulaması aracılığıyla sunulan oyun akışı, PC'nize oyun yüklemek zorunda kalmadan oynamanın en hızlı yolunu sağlar” denilerek belirtilen yeni özellikler, şimdi Microsoft tarafından destekleniyor. 

 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap