Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Worlds 2021 Grup Aşaması Çekilişinde Detaylar Belli Oldu

Riot Games, Worlds 2021 etkinliğine sayılı zaman kala League of Legends'ın en büyük etkinliğinde uygulanacak format hakkında ayrıntıları paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre artık LCS'in (Kuzey Amerika) seri başı takımı artık A havuzunda yer almayacak.

Grup aşaması için gerçekleştirilecek nihai kurada PCS'in (Pacific Championship Series) seri başı takımı olan PSG Talon, A havuzunda yer alacak. Kuzey Amerika'nın seri başı takımı olan 100 Thieves ise B havuzundan kuraya katılacak. Böylece, 2018'den bu yana ilk kez A havuzunda bir LCS takımının olmayacağı kesinleşti.

PSG Talon bir kademe yukarı

Riot Games'in yaptığı açıklamaya göre Worlds 2021 etkinliği için belirlenen havuzlarda bazıları için ufak ama belirli bölgeler için büyük değişiklikler olacak. Pasifik bölgesinin en güçlü takımı konumunda olan PSG Talon'a kademe atılırken, Kuzey Amerika'nın en güçlü takımının kademesi düşürüldü.

Worlds 2021'e katılma yolunda tartışmasız bir biçimde bölgesindeki en iyi takım olduğunu kanıtlayan PSG Talon, tarihindeki en iyi performansı ortaya koydu. Summer Season boyunca hiç maç kaybetmediler. Playoff aşamasında ise Beyond Gaming'e kaybetmelerine rağmen Losers's Bracket'tan geri dönmeyi başarıp finali kazandılar.

Buna ek olarak, 2021 Mid-Season Invitational turnuvasında MAD Lions ve Cloud9 gibi takımlar karşısında çeşitli galibiyetler aldılar. Ancak yarı finalde turnuvanın şampiyonu Royal Never Give Up'a elenerek turnuvaya veda ettiler. Şimdi ise benzer performansı Worlds 2021'de ortaya koymak için sahnede olacaklar.

100 Thieves bir kademe aşağı

Worlds 2021 öncesi A havuzundan B havuzuna düşürülen 100 Thieves ise bu sezon bir sürpriz yaparak LCS şampiyonluğuna uzanmayı başardı. Birçok kişi LCS şampiyonunun Cloud9, Team SoloMid veya Team Liquid takımlarından birinin şampiyon olacağını düşünüyordu. Fakat hepsinde performans sorunları yaşandı.

100 Thieves, LCS şampiyonluğuna uzanırken büyük bir galibiyet serisi yakaladı. Özellikle, takımın ormancı rolündeki Closer muhteşem bir performans ortaya koyarak turnuvadaki rekabetin altını üstüne getirmeyi başardı. Bu sayede 100 Thieves şampiyonluğa ulaşırken LCS Studios'a yeni bir takımın daha afişi asılmış oldu.

Worlds 2021 etkinliğinin ana bölümünde yer alacak gruplara yönelik kura çekilişi 22 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilecek. Bunun ardından Worlds 2021, Play-In aşamasıyla 5 Ekim'de başlayacak ve 6 Kasım'daki büyük final ile son bulacak.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap