Valve’den Dota 2 Hayranlarını Üzen Karar!

Her yıl düzenlenen Dota 2 turnuvası The International için Valve üzücü bir karar aldı ve etkinliğini iptal edildiğini duyurdu.  Bilet ücretleri kullanıcılara iade ediliyor.

Valve'nin popüler oyunu Dota 2 için korona virüs engeli yaşandı. Şirket tarafından yapılan resmi açıklama ile duyurulan mevcut gelişmeye göre The International bu yıl sanal olarak gerçekleştirilecek.

12 - 17 Ekim’de düzenlenecekti

Valve tarafından daha önce yapılan açıklamalarda, etkinliğin 12 Ekim ile 17 Ekim tarihleri arasında yapılacağı ve fiziki olarak katılımın gerçekleştirilebileceği belirtilmişti. Bu doğrultuda ise satışa çıkan biletler büyük ilgi gördüğü gibi kısa süre içerisinde yüksek oranda bir satışın yapıldı. Ancak bölgede artan koronavirüs vakaları nedeniyle Valve etkinliğini iptal etmek zorunda kaldı.

Romanya'da gerçekleştirilmesi beklenen etkinlik Romanya'daki aşı çalışmalarının düşük seviyelerde kalması ve vakaların hızlı bir şekilde artması nedeniyle Valve’yi tedirgin etti. Son 2 hafta içerisinde 1000 yeni enfeksiyon açıklanan ülkede, riskler çok daha yükseldi. Dota 2 için yapılan resmi açıklamada ise Valve'nin artan vakalar nedeniyle turnuvayı iptal ettiği belirtildi.

Hayranları etkinliğe canlı olarak davet etmekten başka bir şey istemedik. Ancak artık bunu hem izleyicilerin hem de katılımcıların sağlığına ve esenliğine öncelik vermemize izin verecek şekilde yapamıyoruz” denilerek duyulan gelişmede bilet satın alan tüm kullanıcılara bilet ücretleri otomatik bir şekilde iade edilecek. 7 Ekim tarihinde başlayacak olan turnuva, seyircilere kapalı bir şekilde oynanacak. Bunun yerine ise online kanallar aracılığı ile yayınlanacak maçlar kullanıcılar tarafından online olarak takip edilecek.

Her ne kadar aldığı karar ile büyük bir üzüntü yaratsa da Dota 2 turnuva heyecanı 7 Ekim tarihi itibariyle başlayacak. Fiziki bir katılım olmayacağından dolayı online turnuvaya ilginin çok daha yüksek olması ve dünya genelinde milyonlarca kullanıcının ilgi göstermesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap