Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Turkcell Ve Nvidia, Bulut Oyun Platformu İçin İş Birliği Sağladı

Dünyanın en popüler bilgisayar donanımı üreticilerinden biri olan Nvidia aynı zamanda Nvidia GeForce Now adında bulut oyun hizmeti de sunuyor.

Nvidia GeForce Now bulut oyun hizmeti, ülkemizin başarılı telekominikasyon şirketlerinden olan Turkcell'in oyun platformu Gameplus ile anlaşma yaptı. Bu iş birliğine göre Nvidia GeForce Now platformunda bulunan oyunlar, Turkcell Gameplus ile Türkiye sunucularından oynanabilecek.

Nvidia GeForce Now üyeliği bulunanlar, GeForce Now bünyesinde bulunan 650'den fazla oyunu Türkiye sunucuları üzerinden 60 FPS ve 1080p çözünürlükte sunacak. Oyuncular 60 FPS ve 1080p oyun deneyimi için herhangi bir donanım ihtiyacına gerek duymayacak. GeForce Now platformu APEX, League of Legends, Cyberpunk 2077, Fortnite gibi dünyada milyonlarca oyuncuyu barındıran oyunları içeriyor.

Nvidia GeForce Now ve Turkcell Gameplus iş birliği hakkında Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ''Bulut tabanlı oyun servisleri tüm oyun ekosistemini kökünden değiştirecek, bu alanda çığır açacak bir yenilik. Dünya çapında yapılan araştırmalar da bulut tabanlı oyun platformlarına ilginin giderek arttığını gösteriyor. Biz de sektörün bir numarası NVIDIA ile iş birliğine giderek yeni bulut tabanlı oyun platformumuz NVIDIA GeForce Now powered by Gameplus sayesinde güncel oyunlara büyük masraflar yapmadan herkesin erişebilmesini sağlayacağız. Bu sayede Türkiye oyun pazarını büyütürken oyun ekosistemindeki diğer büyük oyuncularla da yapacağımız iş birlikleri ile pazarın öncüleri arasında yer almayı hedefliyoruz.'' sözlerini kullandı.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap