Trendyol Cüzdan Nedir? Nasıl Kullanılır?

Trendyol Cüzdan, Trendyol tarafından geliştirilmiş ve sunulmuş olan bir tür özel ve kolay ödeme yöntemidir. Bu özel ödeme yöntemi sayesinde siparişlerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Aynı zamanda bonus para kazanabilirsiniz. Trendyol Cüzdan sayesinde alışverişlerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Trendyol Cüzdanım özellikle alışverişlerinizi Trendyol üzerinden yapıyorsanız fazlasıyla avantajlıdır. Yaptığınız her alışverişte alışveriş miktarının %2'si kadar bonus para kazanırsınız. Kampanyalı ürünlerde tek tıkla sipariş verebilirsiniz. Ayrıca daha tasarruflu ve daha kontrollü bir biçimde harcama yaparsınız.

Trendyol Cüzdanım Nedir?

Trendyol Cüzdanım, çevrimiçi alışverişlerinizin ödemesini hızlı ve kolay bir biçimde yapmanızı sağlayan bir ödeme yöntemidir. Trendyol Cüzdanım tıpkı bir ön ödemeli kart gibi çalışır. Kredi kartı veya banka kartından yapacağınız belirli miktardaki para yükleme işlemleriyle kolayca alışveriş yapma şansı elde edersiniz.

Bu sistem sayesinde her seferinde kredi kartı bilgilerinizi girmekten kurtulmuş olursunuz. Buna ek olarak Trendyol Cüzdanım sistemini kullanman her seferinde bonus para kazanmanıza da olanak sağlar. Bonus paralarınızı Trendyol Cüzdanım hesabını aktif ettikten sonra alışverişinizi keyifle yapabilirsiniz.

Trednyol Cüzdanım Nasıl Kullanılır?

Trendyol kullanıcılara daha pratik ve daha hızlı yapmaları için Trendyol Cüzdanım gibi bir özellik geliştirmiştir. 750 TL'ye kadar yapacağınız para yüklemeleri doğrultusunda alışverişinizi keyifli hale getirmiş olursunuz. Trendyol Cüzdanım özelliğini kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Trendyol.com resmi sitesine veya Trendyol Mobil uygulamasına giriş yapın.
  2. Hesap bilgilerinizi doldurarak Trendyol üyelik hesabınızı girin.
  3. "Hesabım" butonuna tıklayın ve açılan pencerede "Trendyol Cüzdanım" seçeneğine tıklayın.
  4. Kart bilgilerinizi girin ve ardından "Cüzdanınıza yüklemek istediğiniz tutar (TL)" bölümünü doldurun.
  5. Bunun ardından cep telefonunuza bir SMS onay kodu gelecektir. Hesabınızı böylece aktif edebilirsiniz.

Trendyol Cüzdanım İade Nasıl Yapılır?

Trendyol Cüzdanım üzerinden aide işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız tıpkı banka kartı veya kredi kartınızla yapacağınız iade işlemleriyle aynı yolu izlersiniz. Siparişinizin iadesinin onaylanmasının ardından en geç 10 dakika içerisinde geri ödemeniz Trendyol Cüzdanım hesabınıza iade edilir.

Trendyol Cüzdanım hesabının en önemli özelliklerinden birisi belki de budur. Çok kısa süre içerisinde iptal işlemini gerçekleştirebilir ve paranızı geri alabilirsiniz. Böylece birkaç gün değil sadece birkaç dakika bekledikten sonra alışverişe kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Trendyol Cüzdanım Bakiyesi Kredi Kartına Nasıl Aktarılır?

Trendyol Cüzdanım bakiyesini kredi kartına aktarma özelliği Trendyol'un kullanıcılara sunduğu en büyük avantajlardan birisidir. Cüzdan hesabınıza yatırdığınız parayı kullanmak istememeniz durumunda kredi kartına kolayca geri aktarabilirsiniz.

Trendyol Cüzdanım hesabınıza 750 TL'ye kadar dilediğiniz kadar para yükleyebilirsiniz. Paranızı tekrar banka hesabınıza aktarmak istediğiniz zaman onu kolayca geri çekebilirsiniz. Bunu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. Trendyol üyeliğinize giriş yapın ve ardından Hesabım kısmına gidin.
  2. Hesabım bölümünde yer alan Trendyol Cüzdanım kısmına giriş yapın.
  3. Hesap Özeti kısmına tıklayın ve alt kısımda yer alan Kartıma geri yükle butonuna basın.

Artık Trendyol Cüzdanım üzerinden kredi kartınıza aktarım yapmış durumda olacaksınız. Ancak genel bir banka prosedürü olarak paranızın hesabınıza geçmesi 2-10 iş günü sürebilecektir. Dolayısıyla sabırlı olmanız gerekmektedir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap