Tetris Beat Artık Apple Arcade'de

Uzun zamandan beri piyasaya sunulması beklenen Tetris Beat nihayet tanıtıldı. Oyun Apple Arcade’de yer almaya başladı.

Müzik, ritim ve klasik tetris oyunu ile harmanlanmış yeni versiyon Tetris Beat için beklenen açıklama geldi. Apple Arcade kullanıcıları tarafından oynanabilecek olan yeni versiyon, bugünden itibaren tüm Tetris Beat kullanıcıları tarafından tercih edilebilir.

Tetris Beat Nasıl Oynanıyor?

Tetris Beat oyununda oyun akışı klasik tetris oyunu. Ancak yapılacak hareketlerde ritme göre vuruşların yapılması gerekiyor. Ancak oyunda farklı modlar da bulunuyor. Tap mod ve Marathon moduna ek olarak klasik tetris deneyimi yaşamak isteyenler klasik modu da tercih edebilir.

Oynanışa ek olarak oyunda farklı sanatçıların müzikleri de bulunuyor. Açıklamalara göre
Alison Wonderland, GARZA (Thievery Corporation'dan), Hannah Diamond, Octo Octa, Dauwd, CITHIE başta olmak üzere pek çok ünlü sanatçının şarkılarına yer verilmiş. Üstelik her ay yeni müzik içerikleriyle desteklenecek oyunda dans, hip hop ve pop türlerinde şarkılar bulunuyor. Başlangıç aşamasında ise 18 özel şarkı bulunuyor.

Apple Arcade Kütüphanesi Zenginleşiyor!

Tetris Beat ile birlikte oyun kütüphanesine yeni bir oyun daha eklendi. Düzenli olarak yeni oyunların eklendiği platformda şu anda 200’ü aşkın oyun bulunuyor. Aylık 4,99 dolar ya da yıllık 49,99 dolar üyelik fiyatlarına sahip olan Apple Arcade abone sayısını da yükseltiyor. iPhone'larda, iPad'lerde, Mac'lerde ve Apple TV'lerde kullanılabilen servis şu anda 150'den fazla ülkede destekleniyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap