Steam'de Kısa Süreliğine Ücretsiz: Battlefield 2042

Dünyanın en popüler oyun serilerden biri olan Battlefield'in en yeni oyunu Battlefield 2042'ye ait deneme sürüm bu hafta sonu Steam'de ücretsiz olacak. Oyuncular iki gün boyunca Battlefield 2042 deneyimi yaşayabilecekler. Oyuncular dilerlerse tam sürümü satın alarak deneme sürümündeki ilerlemelerini devam ettirebilecekler.

Kısa bir süre önce piyasaya sürülen Battlefield 2042 birçok hata içermesi nedeniyle oldukça eleştirilmişti. Daha sonra ise bir güncelleme yayınlanarak bu hatalar düzeltilmişti. Bu hataların düzeltilmesinin ardından Steam ile Electronic Arts büyük bir sürprize imza atarak oyunun deneme sürümünü iki gün boyunca ücretsiz hale getirdiler.

Battlefield 2042, Steam'de İki Gün Boyunca Ücretsiz Olacak

Battlefield 2042'nin sadece PC platformunda geçerli olan ücretsiz oynama etkinliği Steam platformunda aktif hale getirildi. Electronic Arts bu hamlesiyle Battlefield 2042'yi hafta sonu için Steam'in en popüler oyunları arasında sokmaya çalışacak. Etkinlik 20 Aralık Pazartesi gününe kadar devam edecek.

Etkinlik kapsamında Battlefield 2042'nin ücretsiz deneme sürümü erişilebilir olacak. Bu ücretsiz hafta sonu etkinliği Electronic Arts'ın Origin platformunda geçerli olmayacak. Bir Steam kullanıcısı olmanız durumunda Battlefield 2042 deneyimi yaşayabilecek ve beğenmeniz durumunda oyunu satın alabileceksiniz.

Battlefield 2042 Nasıl Bir Oyun?

Her şeyden önce Battlefield 2042'nin nasıl bir oyun olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Battlefield 2042, DICE tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan bir oyundur. Bununla birlikte oldukça meşhur olan Battlefield serisinin on yedinci parçasıdır. Oyun dünya genelinde 19 Kasım 2021 tarihinde piyasaya sürülmüştür.

Battlefield 2142'ye benzer şekilde Battlefield 2042 tek oyunculu bir macera bölümüne sahip değildir. Buna rağmen arka planda bir anlatım yer alır. Bu anlatım Battlefield 3 ve Battlefield 4 oyunlarında olduğu gibi benzer bir sürekliliği temel alarak ilerler.

Battlefield 2042 dünyanın atlattığı büyük 2020 Savaşı'ndan sonra en büyük savaşa sahne olacaktır. 2030 yılında patlak veren aşırı iklim değişikliği büyük bir küresel kargaşayı ortaya çıkarır. Ülkeler sınırlarını kapatmak zorunda kalırlar. 1 milyardan fazla insan yerinden yurdundan olurlar.

Teknolojideki ilerlemeler insanlığın küresel bir toplum inşa etmesine olanak tanır. 2037 yılı itibariyle bazı ülkeler sınırlarını tekrar açarlar. Fakat daha önce yurdundan olmuş insanlar No-Pats adı verilen bir oluşumda bir araya gelirler. Bu insanlar eski uluslarına katılmayı ve bir ülkeye sadık kalmayı reddederler.

Artık eski dünyanın bir parçası olmak istemeyen No-Pats insanları kendilerini savunmak için askeri tecrübeye sahip Task Forces oluşturmaya başlarlar. 2040 yılında ise bir uzay enkazı fırtınası yaşanır. Dünyanın yörüngesindeki uyduların büyük bir bölümünü işlevini yitirir.

Bu büyük uzak fırtınası sonrasında küresel bir elektrik kesintisi yaşanır. İletişim şebekeleri yok olur ve tedarik hatları devre dışı kalır. Dünya büyük bir kaosa doğru sürüklenir. Ayakta kalmayı başaran Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya Federasyonu ise yaşanan felakette birbirlerini suçlamaya başlarlar.

Dünyada ayakta kalmayı başaran iki ülke olan Amerika Birleşik Devletleri ve Rusya Federasyonu dünyadaki diğer kaynakları kendi güvencesine alabilmek için büyük bir savaş başlatır. Bunun için No-Pats tarafından oluşturulan Task Forces gruplarından yararlanırlar. Çünkü No-Pats hayatta kalabilmek için taraf seçmek zorunda kalacaktır.

Battlefield 2042 Deneme Sürümüne Nasıl Erişilir?

Battlefield 2042'nin Steam'de yer alan deneme sürümüne erişmek istiyorsanız ilk olarak bir Steam kullanıcısı olmanız ve Steam istemcisini bilgisayarınıza yüklemiş olmanız gerekecek. Ayrıca bilgisayarınızın oyununu sistem gereksinimlerini karşılamasına dikkat etmelisiniz. Sonrasında ise aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Steam hesabı oluşturduktan sonra hesap bilgilerinizi kullanarak Steam uygulamasına giriş yapın.
  • Steam uygulamasını açtıktan sonra Mağaza kısmına ulaşın ve arama çubuğuna Battlefield 2042 yazın.
  • Aramayı tamamladıktan sonra Battlefield 2042 sayfasında "ücretsiz" seçeneğine tıklayın.
  • Steam size oyunun hangi diske indirileceğini soracaktır; uygun bir disk seçin ve indirme işlemini başlatın.

Battlefield 2042'nin indirilme işlemi tamamlandıktan sonra oyun bilgisayarınıza yüklenecektir. Oyun bilgisayarınıza yüklendikten sonra ise bilgisayarınız gerekli sistem gereksinimlerini karşılıyorsa oyun çalışacaktır. Oyunun deneme sürümünün yaklaşık boyutunun ise 40 GB civarı olduğunu söyleyebiliriz.

Battlefield 2042 Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

Battlefield 2042'nin deneme sürümünü indirmeye başlamadan önce ilk olarak sistem gereksinimlerini kontrol etmenizi öneririz. Battlefield 2042 sistem gereksinimleri minimum ve önerilen olarak iki kısma ayrılır. Minimum kısmı oyunu düşük grafik kalitesinde oynamanıza imkan tanır.

Battlefield 2042 Minimum Sistem Gereksinimleri

Battlefield 2042 için minimum sistem gereksinimleri oyunu standart ayarlarda veya daha düşük ayarlarda oynamak isteyenler içindir. Battlefield 2042 oyun ayarlarını düşük grafik ayarlarına getirmek ve oyunu 720p çözünürlükte oynamak istiyorsanız aşağıdaki sistem gereksinimlerini karşılamanız yeterli olacaktır.

Battlefield 2042 Minimum Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi Windows 10 64-Bit
İşlemci Intel Core i5 6600K
AMD Ryzen 5 1600
Ekran Kartı NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti
AMD Radeon RX 560
VRAM 4 GB RAM
Bellek 8 GB RAM
DirextX Sürümü DirectX 12
Genişbant İnternet Bağlantısı
Depolama 100 GB

Battlefield 2042 Önerilen Sistem Gereksinimleri

Battlefield 2042 için önerilen sistem gereksinimleri oyunu yüksek grafik ayarlarında oynamak isteyenler içindir. Battlefield 2042 oyun ayarlarını yüksek grafik ayarlarına getirmek ve aynı zamanda 1080p çözünürlükte oyun deneyimi yaşamak istiyorsanız aşağıda yer alan sistem gereksinimlerini karşılamanız gerekecektir.

Battlefield 2042 Önerilen Sistem Gereksinimleri
İşletim Sistemi Windows 10 64-Bit
İşlemci Intel Core i7 4790
AMD Ryzen 7 2700X
Ekran Kartı NVIDIA GeForce RTX 3060
AMD Radeon RX 6600 XT
VRAM 8 GB RAM
Bellek 16 GB RAM
DirextX Sürümü DirectX 12
Genişbant İnternet Bağlantısı
Depolama 100 GB

Battlefield 2042 için planlanmış olan ücretsiz oynama etkinliği hafta sonu boyunca devam edecek. Oyunu en son 20 Aralık Pazartesi gününe kadar oynama fırsatınız olacak. Eğer bir şekilde Battlefield 2042'yi satın almak istiyorsanız önce deneme sürümüne göz atmanızı ve ardından satın alım kararı vermenizi öneririz.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap