Steam'de 2020 Yılının En İyi Oyunları ve En Çok Oynanan Oyunları Belli Oldu

Dünyanın en büyük oyun platformlarından biri olan Steam'de, 2020 yılının en iyi oyunları ve en çok oynanan oyunları belli oldu. En iyi oyunların seçilmesinde kullanıcıların incelemeleri baz alındı.

Steam'da yer alan kullanıcı incelemeleri sonucunda oluşturulan 2020 yılının en iyi oyunları tam 150 oyundan oluşuyor. Kullanıcı incelemelerine göre 2020 yılının en iyi oyunlarında ilk sırayı Supergiant Games firmasının geliştirdiği Hades adlı oyun alıyor. İkinci sırayı Wube Software LTD firmasının geliştirdiği Factorio adlı oyun alırken, üçüncü sırayı ise Kinetic Games firmasının geliştirdiği Phasmophobia adlı oyun alıyor. 

En çok oynanan oyunlar listesinde de Valve tarafından geliştirilen ve yıllardan beri oyun dünyasında bulunan Counter-Strike: Global Offensive adlı oyun ilk sırada yer alıyor. İkinci sırayı  yine Valve tarafından geliştirilen, oldukça eski geçmişi olan DOTA 2, üçüncü sırayı ise KRAFTON Inc. tarafından geliştirilen son yılların popüler oyunu PUBG alıyor.

2020 Yılının En İyi 10 Oyunu

 1. Hades
 2. Factorio
 3. Phasmophobia
 4. Helltaker
 5. Half-Life: Alyx
 6. The Henry Stickmin Collection
 7. Risk of Rain 2
 8. Deep Rock Galactic
 9. Persona 4 Golden
 10. Satisfactory

2020 Yılının En Çok Oynanan 10 Oyunu

 1. Counter-Strike: Global Offansive
 2. DOTA 2
 3. PlayerUnknown's Battlegrounds
 4. Destiny 2
 5. Among Us
 6. Grand Theft Auto V
 7. Team Fortress 2
 8. Apex Legends
 9. ARK: Survival Evolved
 10. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap