Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Sony’den Yeni Game Boost Tanıtımı

PlayStation 5 versiyonunu duyurması ile birlikte önceki oyunlardaki uyumluluğu yakalamak isteyen Sony, yeni özelliği hakkında kapsamlı bir tanıtımı hazırladı. Yeni servis özel bir logoya da sahip. 

Sony'nin bugüne kadar en çok satış yapan oyun konsollarından birisi PlayStation 4’tü. Oyun konsollarına artan ilgi ve yüksek satış rakamları, oyun çeşitliliğinin de genişlemesini sağlarken PlayStation 5 versiyonunun geliştirilmiş olması oyuncularda bir ikilem yarattı.

PlayStation 5 yeni çıktığından dolayı tüm oyunları desteklememesi ve geliştiricilerin uyumlu oyun sunmasının zaman alacak olması, Sony tarafından farklı bir şekilde çözüldü. Sony, geliştirdiği özel oyun servisi Game Boost ile birlikte PlayStation 4 oyunlarının PlayStation 5’te de oynanmasını sağladı. 

Game Boost için özel logo ve tanıtım

Yeni özellik için geçtiğimiz günlerde yazılı bir açıklama yapan Sony, şimdi ise özel bir tanıtım fragmanı ve logosu ile birlikte yeni özelliğini duyurdu. Yaklaşık 20 saniyeden oluşan yeni tanıtım filminde PlayStation 4 ve PlayStation 5’te oynanan oyunlara vurgu yapıldı. Tanıtımda üstelik PlayStation 4'te oynanan ve Game Boost özelliği ile PlayStation 5’de de oynanabilecek oyunların daha yüksek kalitede ve performans ile oynanabileceğine dikkat çekildi.

Game Boost için özel bir logo çalışması da yapan Sony, yeni özelliği üzerinden markalaşma yoluna gideceğinin ilk işaretlerini veriyor. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap