Sony'nin CEO'su: "Düşük Fiyatlı PS5 Sorunlu Olabilir!"

Sony CEO'su Jim Ryan'a göre Sony, daha zayıf bir PS5 alternatifi yapmakla ilgilenmiyor ve böyle bir modelin uzun vadede "sorunlu" olacağına inanıyor: 

"Oyun sektörünün geçmişine bakarsanız, özel düşük fiyatlı, düşük özellikli bir konsol oluşturmak, geçmişte pek iyi sonuçlar almamış bir şeydir. Bu seçeneği göz önünde bulundurduk ve diğer yöneticilerle birlikte bunun sorunlu olduğunu fark ettik."

Ryan, "oyun işinin tarihinde" herhangi bir alternatif konsol belirlemedi. Bununla birlikte çağdaş örnek olan Xbox Series S hala mevcut değil. Bu nedenle durumun doğru bir şekilde değerlendirilmesi imkansız olduğunu söylemek mümkün. Ryan, Microsoft'un yeni nesle yaklaşımına zımnen selam vererek "Her rakibin kararına ve felsefelerine saygı duyuyorum" dedi.

Ryan sözlerine "Araştırmamıza dayanarak, bir oyun konsolu satın alan kişilerin onu dört, beş, altı ve hatta yedi yıl boyunca kullanmaya devam etmek istediği açık" diye devam etti. Ayrıca, "Geleceğe dönük bir şey satın aldıklarına ve 2-3 yıl içinde modası geçmiş olmayacağına inanmak istiyorlar. Sonunda yeni bir TV satın alırlarsa mevcut konsollarının bunu yapabileceğine inanmak istiyorlar." dedi.

Ryan, önceki konsollarla ilgili satışlar ve görüşler kadar mevcut pazar araştırmasına da güveniyor gibi görünüyor, ancak gerekçesi ne olursa olsun, kendisi ve Sony'nin tek bir birleşik konsolun faydalarının daha ucuz bir yeni nesil girişin faydalarından daha ağır bastığına inandıkları oldukça açık. 

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap