Snapchat Hesabı Nasıl Silinir?

Hiçbir şeyin sonsuza kadar sürmesi beklenemez. Bu durum Snapchat dünyası için de geçerlidir. Bu uygulama belirli bir süre sonra kaybolan fotoğraf, video ve mesaj fikriyle ortaya çıkmıştır. Snapchat bu şekilde ünlenmiş ve kendini kanıtlamıştır.

Bu yüzden Snapchat herkes için uygun bir uygulama değildir. Kalıcılık isteyen birisi ondan çabucak sıkılacaktır. Daha kalıcı olan çözümlere yönelmek isteyecektir. Bu durumda Snapchat hesabınızı silmek isteyebilirsiniz.

Hesap silme ile uygulamayı silmeyi aynı şey olarak görmemek gerekir. Uygulamayı cihazdan kaldırdığınız zaman onu silmiş olursunuz. Ancak bu hesabınızı silmiş olmanız anlamına gelmez. Bunun için çok daha farklı adımları takip etmeniz gerekir.

1. Hesap Silme Sayfasını Ziyaret Edin

Snapchat hesabınızı silmek istiyorsanız öncelikle https://support.snapchat.com/delete-account adresine gitmelisiniz. Bunu dilerseniz telefonunuzdan dilerseniz bilgisayarınızdan yapabilirsiniz.

Sayfaya giriş yaptığınız zaman ilk yapmanız gereken Snapchat bilgilerinizi girmektir. Bilgilerinizi unutmuş durumdaysanız bir hatırlatma e-postası ile şifrenizi sıfırlayabilirsiniz. Bilgilerinizi doğru şekilde girdikten sonra hesabınıza erişmelisiniz.

2. Kullanıcı Adı ve Şifreyi Alın

Bu adım isteğe bağlıdır. Kullanıcı adı ve e-postanızı unuttuysanız bunları uygulamanın içinde bulabilirsiniz. Uygulamanın içerisinde yer alan hayalet ikonuna tıklayınca kullanıcı adınızı burada görebilirsiniz. Kullanıcı adınız gerçek adınızın hemen altında yer alacaktır.

E-posta adresinizi öğrenmek için ise sağ üst köşede yer alan dişli çark ikonuna tıklamanız gerekir. Burada e-posta adresiniz ve diğer hesap bilgileriniz yer alacaktır. Tüm bilgilerinizi edindikten sonra onları hesabınıza giriş yapmak için kullanmaya çalışmalısınız.

3. Silme Aşamasına Geçiş Yapın

Hesabı silmeden önce Snapchat size tekrar düşünmeniz için bir fırsat daha sunar. Ayrıca hesap silmeyle ilgili prosedürlerin nasıl işleyeceği konusunda sizi bilgilendirir. İlk olarak hesabınız devre dışı bırakılır. Bu durumda diğer insanlar sizi göremezler.

Aradan 30 gün geçtikten sonra Snapchat hesabınız tamamen silinmiş olur. Ancak hesap bilgilerinizin bir kısmı tamamen silinmez. Snapchat üzerinde yer alan bazı verileriniz elde tutulmaya devam eder. Bunun bilincinde olmak kaydıyla hesap bilgilerinizi tekrar girip işleme devam etmelisiniz.

4. Onayı Kontrol Edin

İşleme devam ettikten kısa bir süre sonra bir onay e-postası alırsınız. Bu onay e-postasının içerisinde bir sonraki adımda ne olacağıyla ilgili bilgiler yer alır. Bu bilgileri tekrar gözden geçirerek süreci daha iyi anlamayı başarabilirsiniz.

Hesabınız artık devre dışı olduğuna göre Snapchat uygulamasını telefonunuzdan kaldırmayı düşünebilirsiniz. Bu işlemi yapabilmek oldukça basittir. Uygulamanın üzerine basılı tutup kaldır seçeneğini kullanmanız yeterli olacaktır.

5. Diğer Detaylar

Snapchat hesabınızı devre dışı bıraktıktan sonraki 30 gün içerisinde hesabınızı tekrar aktif hale getirmeniz mümkündür. Bu süre zarfında hesabınızda arkadaşlarınız dahil olmak üzere hiçbir şey silinmemiş olacaktır. Dolayısıyla bıraktığınız gibi geri dönüş yapabilirsiniz.

Snapchat hesabınızı tekrar etkinleştirmek istiyorsanız yapmanız gereken uygulama üzerinden hesabınıza giriş yapmaktır. Giriş yaptıktan sonra karşınıza hesabınızı yeniden etkinleştirmek isteyip istemediğinizi soran bir bildirim çıkacaktır. Bunu onaylamanız gerekecektir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap