Samsung Format Atma Kodu Nedir?

Samsung bir telefonunuz varsa ve ona format atmak istiyorsanız takip edebileceğiniz birkaç farklı yol vardır. Samsung telefonuna format atmak isteyen biriyseniz aşağıdaki adımları kullanarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Peki ne zaman telefona format atılmalıdır? Öncelikle buna doğru bir biçimde karar vermeniz gerekir. Samsung telefonunuza format atmak istiyorsanız aşağıdaki durumlardan birinin veya birkaçının yaşanmasına dikkat etmelisin.

  • Telefonda yavaşlama
  • Sürekli uygulama hataları
  • Android işletim sisteminde çökme meydana gelmesi
  • Android telefonunuza virüs bulaşması

Yukarıdakilerden birisi geçerli olduğu zaman Samsung telefonunuza format atmayı düşünebilirsiniz. Bunu yapmak için telefonunuzu fabrika ayarlarına çekmeniz gerekecektir. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi indirip kurduğunuz uygulamaları ve telefonunuzda yer alan tüm verileri silecektir.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce verilerinizi ve güvenli olduğunu düşündüğünüz dosyalarınızı saklamayı unutmayın. Bunun için bulut depolama çözümlerinden veya harici microSD kartlardan yararlanarak gerçekleştirebilirsiniz.

Samsung format atma kodunu kullanarak telefonu sıfırlamadan önce telefonunuzun şarjının en az %30 olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Tüm şartları sağlıyorsanız ve yukarıdaki uyarıları dikkate aldıysanız telefonu sıfırlama işlemine geçiş yapabilirsiniz.

1. Yöntem: Ayarları Kullanmak

Samsung telefonunuzu fabrika ayarlarına geri çekmek istiyorsanız bunun için öncelikle Ayarlar kısmını kullanmanız gerekecektir. Telefonunuzda Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Fabrika Ayarlarına Sıfırla > Telefonu Sıfırla > Her Şeyi Sil yolunu takip ederek bunu yapabilirsiniz.

Bu geleneksel bir yöntemdir ve her kullanıcı bunu gerçekleştirebilir. Zor olan durum ise Ayarlar kısmına ulaşılmadığı zaman format atmayı becermektir. Bunun için yapmanız gerekenler ise ikinci yöntem kısmında paylaşılmıştır.

2. Yöntem: Samsung Format Atma Kodu

Bazı durumlarda, özellikle çok çetin virüslerle karşılaştığınız zaman telefonunuzun ayarlar kısmına erişme şansınız olmayabilir. Bu durumda Samsung format atma kodunu kullanarak sıfırlama işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Telefonunuzun arama ekranında numara girer gibi şu kodu girmelisiniz: *2767*3855# veya *2767*2878#. Bu iki koddan birisi mutlaka telefonunuzu fabrika ayarlarına geri döndürmenize yardımcı olacaktır. Kodu girer girmez işlemin başlayacağını unutmamalısınız.

Samsung marka telefonunuz varsa ve format atmak istiyorsanız buradaki yöntemler deneyebilirsiniz. Yöntemler denenmiş ve test edilmiştir. Ayrıca format atma işlemini gerçekleştirmeden önce uyarıları mutlaka dikkat almalısınız. Format atıldığında telefonunuzda hiçbir şey kalmayacaktır.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap