Rockstar Games'ten Kampanya: GTA Trilogy Alana 5 Oyundan 1'i Hediye

Çıktığı günden bu yana büyük bir tartışma konusu olan GTA Trilogy, olumsuz ne kadar eleştiri varsa hepsini üzerine çekmeyi başarmıştı. Rockstar Games oyuncuları kaybetmemek için yeni hamleler yapıyor. Bunun için Rockstar Games sürpriz bir kampanya başlattı. Kampanyaya göre GTA Trilogy alan oyunculara 1 oyun hediye edilecek.

Rockstar Games, GTA Trilogy ile yaşatmış olduğu kötü deneyimi hafızalardan silebilmek için hemen hemen her yola başvuruyor diyebiliriz. Firma son olarak bir hediye oyun kampanyası başlattı. GTA Trilogy'nin PC versiyonunu satın alan oyunculara kendi geliştirmiş olduğu 5 oyundan birini ücretsiz olarak vereceğini açıkladı.

Rockstar Games'ten Sürpriz: 5 Oyundan 1'i Hediye

Rockstar Games geçtiğimiz Kasım ayında merakla beklenen Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition oyununu piyasaya sürmüştü. Piyasaya sürülen bu oyun yine aynı firmaya ait olan GTA III, Vice City ve San Andreas oyunlarını kapsıyordu. Oyunun geliştiriciliğini ise Florida merkezli Grovee Street Games üstlenmişti.

Rockstar Games oyundan çok şey beklese bile bir anlamda hayal kırıklığına uğradı. Çünkü GTA Trilogy yoğun bir biçimde eleştiriye maruz kaldı. Oyuncular ve eleştirmenler oyunu beğenmediler. Doğruyu söylemek gerekirse oyun gerçekten aşırı kötüydü ve tepki çekmesi kaçınılmazdı.

Ardından Rockstar Games bir dizi adım atarak söz konusu hayal kırıklığını akıllardan silmeye çalıştı. Bu konuda tam anlamıyla başarılı olamadığı düşündüğünden yeni bir kampanya başlatmaya karar verdi. GTA Trilogy'nin PC versiyonunu alan kullanıcılara Rockstar Games bünyesinde yer alan 5 oyundan 1'inin hediye edileceğini açıkladı.

GTA Trilogy Alanlara Verilecek Ücretsiz Oyunlar
Ücretsiz Oyun Normal Mağaza Fiyatı
GTA 5: Premium Edition 218,99 TRY
L.A. Noire 143,99 TRY
GTA 4: Complete Edition 143,99 TRY
Bully: Scholarship Edition 108,99 TRY
Max Payne 3 143,99 TRY

Rockstar Games tarafından açıklanan bu kampanyaya ek olarak firmanın kendi mağazasında çeşitli indirimler yayınlandı. Ücretsiz oyun kampanyası ve söz konusu özel indirimler 5 Ocak 2022 tarihine kadar devam edecek. Kampanyaya ve indirimlere ulaşmak istiyorsanız Holiday Bonus Offer sayfasına gitmeniz yeterli olacaktır.

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition: Kısa İnceleme

Öncelikle Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition isimli bu oyunun bir derleme oyun olduğunu söylemeliyiz. Oyunun içerisinde GTA III, GTA Vice City ve GTA San Andreas olmak üzere üç farklı oyun bulunur. Hepsi dönemin koşullarına göre yenilenmiş ve gözden geçirilmiştir. En azından kağıt üzerinde böyledir.

Üç oyunun birbirinden farklı haritaları vardır. Oyunlardan birisi Liberty City'de, diğeri Florida'ya bağlı Vice City'de ve sonuncusu ise San Andreas eyaletinde kurgulanmıştır. Liberty City'nin hikayesi 2001 yılında, Vice City'nin hikayesi 1986 yılında ve San Andreas'ın hikayesi ise 1992 yılında geçer.

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition için geniş bir inceleme hazırlamış olsaydık muhtemelen "aceleye gelmiş", "mirasa ihanet" ve "para avcılığı" sözlerini birkaç kez kullanmak durumunda kalırdık. Çünkü oyunun durumunu tam olarak bu şekilde özetlemek mümkündür.

Peki oyunun artıları var mı? Sizi memnun edebilecekse klasik GTA deneyimini yaşatacak olması bir artıdır. Oynarken çeşitli ufak numaralar yapabilmek ve şehirlerde çeşitli özgürlüklerin tadını çıkarabilmek elbette bir avantajdır. Fakat oyunun artısından çok eksisinin olduğunu unutmamalıyız.

Oyunda kalite kontrol eksikliğinin olduğunu söyleyebiliriz. Aceleye getirilmiş gibi bir şey hissediyorsunuz. Görsel olarak iyileştirme denilen şeylerin büyük bir kısmı ekrana parlak karakterler ve parlak çevre yansıtmaktan öteye gidemiyor. Ayrıca oyunda bol bol ufak hatalar yer alıyor ve performans sorunları bulunuyor.

Bunlar yetmezmiş gibi kapsadığı oyunların orijinal halinde yer alan şarkıların bir kısmının olmadığını fark ediyorsunuz. Böyle bir oyuna bu kadar para vermişken karşılığını alamamak gerçekten büyük bir problemdir. Rockstar Games'in para avına çıktığını ama bunu eline yüzüne bulaştırdığını söyleyebiliriz.

Grand Theft Auto: The Trilogy - The Definitive Edition için kısaca bunlardan söz edebiliriz. Bir şekilde bu oyunu satın aldıysanız son yayınlanan kampanyadan yararlanmanızı öneririz. En azından bir oyunu ücretsiz olarak almış ve oynama fırsatı elde etmiş olursunuz.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap