Riot Games, On Yıl Aradan Sonra Caitlyn'i Güncelleyecek

Riot Games'in en eski şampiyonlarından birisi olan Caitlyn nihayet modern bir görünüme kavuşacak. Modası geçmiş olarak gözüken şampiyon artık daha iyi oyun içi grafiklere sahip olacak. Yapılacak bu görsel güncelleme ile Caitlyn yaklaşık 4.000 gün sonra güncellenmiş olacak.

4.000 günlük serüveninin içerisinde Caitlyn, hasar güçlendirmelerinden ve güç azaltmalarından tutun temel niteliklerine kadar birçok değişiklik aldı. Bu süre içerisinde Riot Games toplamda 81 kez şampiyona ufak dokunuşlar gerçekleştirerek onun kullanılabilir olmasını sağladı.

Caitlyn çıkışından 4.000 gün sonra güncellenecek

Her ne kadar Caitlyn çeşitli nerf ve buff gibi durumlarla karşı karşıya kalsa bile 10 yıllık süre boyunca herhangi bir şekilde görsel güncelleme almadı. Caitlyn'in karakter modeli ve birçok sanat görseli (splash art) 10 yıldan fazla bir süredir aynı biçimde duruyor.

Riot Games, 11.19 yaması için hazırlıklarını sürdürürken League of Legends dosyalarında çeşitli değişikliklere gitti. Caitlyn'in karakter modelinde sessizce değişiklik yapıldı. Caitlyn'in Teamfight Tactics ve Legends of Runeterra oyunlarında güncellenmiş bir modele sahip. Muhtemelen artık League of Legends'ta da böyle olacak.

Değişiklikler Wild Rift'te hazır durumda

Caitlyn'e gelecek olan görsel güncelleme, Caitlyn'in karakter modelinde birkaç değişiklik içerecek. Şampiyonun ikon haline gelmiş olan geniş kenarlı mor şapkasına veda edilecek. Bununla birlikte kabarık bir şekilde gözüken etek tasarımı ortadan kaldırılacak. Ayrıca, şampiyonun giydiği elbise biraz kısaltılacak.

Chowz'un paylaştığı görsele göre asıl önemli değişiklik ise Caitlyn'in bacaklarında olacak. Son on yıldır giydiği deri kayışlar ortadan kaldırılacak. Onların yerine Caitlyn artık siyah çorap giyecek. Bu değişikliklerin büyük bir kısmının Wild Rift'e ait 2.5 yamasında görülebilmektedir. Her ne kadar iki oyun farklı görüntülere sahip olsa bile bu değişikliğin habercisi olabilir.

Caitlyn'in model güncellemesi şimdilik sadece Teamfight Tactics'te yayınlandı. Fakat her iki oyunun birbirine çok yakın olduğu düşünüldüğünde bu model güncellemesini yakında League of Legends'ta görebiliriz. Her ne olursa olsun bunun şimdilik bir çıkarımdan ibaret olduğunu unutmamak gerekir.

Son olarak, yeniden yapılandırma cephesinde League of Legends geliştiricilerinin daha eski şampiyonlar için birkaç görsel güncelleme üzerinde çalıştığı bilinen bir gerçektir. Bu güncellemeler, Sezon 12 ile birlikte bizimle olacak. Büyük Udyr güncellemesi ise 2022'nin ilk günlerinde bizlere sunulacak.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap