Riot Games, 11.19 Yamasında Assassin Şampiyonları Güçlendirecek

League of Legends'ın en önde gelen oyun tasarımcılarından biri olan Jeevun Sidhu, oyunun bir sonraki güncellemesi olan 11.19 yaması için geniş kapsamlı verileri paylaştı. Paylaşılan bilgilere göre, yılın en prestijli etkinliklerinden biri olan Worlds 2021 için birçok değişiklik yapılacak.

Jeevun Sidhu, 11.19 yaması için olası değişiklikleri paylaşırken bunun Worlds 2021 odaklı ikinci yama olduğunu ifade etti. Oyunu değiştirmek için çok fazla fırsata sahip olmadıklarını belirten geliştirici ekibin lideri, biraz daha tutucu değişiklikler yaptıklarının altını çizdi.

Worlds 2021 öncesi buff yağacak

11.19 yaması için olası değişiklikler kısmına göz atarak gelecek güncellemenin tüm detaylarına hızlıca erişebilirsiniz. Genel olarak, Worlds 2021 tüm turnuva boyunca tek bir yamada oynanacak. Riot Games etkinlik süresi boyunca tek bir değişiklik uygulamadan hareket edecek ve ortalama 80 maç oynanmış olacak.

Worlds 2021 öncesi buff alacak şampiyonların büyük bir kısmı Assassin sınıfından olacak. 11.19 yaması ağırlıklı olarak Akali, Fizz, Gwen, Qiyana ve Sylas gibi şampiyonlara odaklanacak. Böylece tekli koridorlarda oynanabilen şampiyonlara ağırlık verilecek.

Fizz'in 11.18 yamasında aldığı değişiklikler onu büyük oranda güçlü hale getirmiş durumda. Bu değişiklikler Worlds 2021 öncesi geri alınacak. Sadece Fizz'in E yeteneğinin bekleme süresinde hafif bir azalma olacak. Akali ve Gwen gibi şampiyonların temel nitelikleri iyileştirilecek. Sylas'ın ise can ve mana yenileme miktarı güçlendirilecek.

Üst koridor dengeleme değişikliklerinden nasibini alacak

Assassin şampiyonlara ek olarak üst koridor (top lane) şampiyonlarının bazılarına ufak dokunuşlar gerçekleştirilecek. 11.19 yamasında güç kazanacak olan şampiyonların büyük oranda üst koridor şampiyonlarından oluştuğunu söylemek gerek. Listede en dikkat çekici olanlar ise Aatrox, Poppy, Mordekaiser, Sion ve Renekton olacak.

11.19 yaması Worlds 2021 öncesi yayınlanan bir yama olacağı için oldukça önemli olacak. Son yıllarda uluslararası etkinlikler öncesinde oyunda pek fazla ciddi değişiklik yapmayan Riot Games, bu tutumunu sürdürmeye devam edecek. Fakat yapılan değişiklikleri iyi anlamak gerekecek.

11.18 ve 11.19 yamaları doğrultusunda Zed, Qiyana, Talon, Gragas ve Sejuani gibi şampiyonların orman (jungle) bölgesinde denendiklerini hatırlamak gerek. Profesyonel oyuncular tam hızda hazırlıklarını sürdürürken yama döngüleri içerisinde kendilerine uygun çözümler aramayı ihmal etmemektedirler.

Profesyonel oyuncuların 11.19 yamasına hazırlanmaları için önlerinde 2 haftalık bir süre olacak. Resmi programa göre 11.19 yaması 22 Eylül'de tüm sunuculara dağıtılacak. Worlds 2021 etkinliği ise Play-In aşaması ile 5 Ekim'de başlamış olacak.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap