PUBG'nin Yeni Nesil Konsollara Çıkış Tarihi Açıklandı

Dünyanın en popüler battle royale tarzı oyunlarından birisi olan PUBG'nin yeni nesil konsollar Xbox Series X, Xbox Series S ve PlayStation 5'e çıkış tarihi açıklandı. Bununla birlikte oyun yeni nesil konsollarda sadece 60 FPS'e kadar destek sunacak.

Yayınlandığı günden bu yana oldukça tartışma konusu olan ve fazlasıyla iyi bir popülerliğe sahip olan PUBG ilk olarak PC oyuncuları için yayınlanmıştı. Ancak daha sonradan oyun PlayStation 4, Xbox One ve akıllı telefonlar için yayınlanmıştı.

Yapılan açıklamaya göre PUBG, yeni nesil konsollarda önce Xbox Series X ve Xbox Series S'e çıkış yapacak. Yeni nesil Xbox kullanıcıları oyuna 10 Kasım tarihinden itibaren erişebilecekler. PlayStation 5 için ise kademeli olarak erişim sunulacak.

Öncelikle Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda, Japonya ve Güney Kore için 12 Kasım tarihinde erişilebilir olacak oyun, 19 Kasım tarihiyle itibariyle tüm dünya tarafından erişilebilir hale gelecek.

Mevcut durumda PUBG hesabınız varsa, aynı PUBG hesabınızı kullanarak herhangi bir ek ücret ödemeden PlayStation 5 veya Xbox Series X ve Xbox Series S'te PUBG oynamaya devam etme şansınız olacaktır. Hesabınızın tüm gelişimi yeni nesil konsollara aktarılmış olacak.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap