Pokemon GO’nun Yaratıcılarından Yeni Oyun: Pikmin Bloom

Nintendo ve Niantic iş birliği ile piyasaya sürülen Pokemon Go'nun yakaladığı büyük bir popülerlik, şirketleri yeniden harekete geçirdi. Yeni tanıtılan oyun Pikmin Bloom oldu.

5 yıl önce Nintendo ve konum tabanlı sanal gerçeklik şirketini Niantic özel bir işbirliği ile dünya çapında fenomen olan Pokemon Go oyununu piyasaya sunmuştu. Çok farklı bir deneyim sunarak oyuncuların kısa süre içerisinde dikkatini çekmeyi başaran Pokemon Go, milyonlarca oyuncu ile yeni bir akım yaratmıştı.

İki şirket 5 yılın ardından yeniden bir araya geldi ve özel bir oyunun erken sürümünü duyurdu. Pikmin Bloom adı verilen oyunda, Pikmin adlı karakterler başrolde. Oyunda başlarında çiçekler olan küçük, renkli ve hafif insansı yaratıklar yaratılmış.

Pikmin bloom neler sunuyor?

Oyuncuların yürüyüşlerine odaklı bir şekilde gelişimi edebileceği oyunda Pikmin adı verilen karakterler her gün belirli sayıda yaprak yetiştirecek. Renkli, özel çiçek ve yapraklar sayesinde kişiler daha fazla Pikmin’e sahip olacak ve devasa bir üretim yapmaya başlayacak.

Kullanıcıların yürüyüşleri ile birlikte yeni çiçekler ekebileceği, yetiştirilebileceği oyunda ne kadar etkin olunursa, o kadar da hızlı ilerleme sağlanacak. 

Oyuncuların günlük yaşamını takip ederek ziyaret edilen yerleri kaydedecek ve toplanan Pikmin’leri gün sonunda özel bir video ile kullanıcılara gösterecek oyunda, artırılmış gerçeklik ile farklı bir deneyim sağlanacak. Böylece kişiler günlük hareketlerini takip etme imkânına sahip olabilecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap