Pokemon GO Gelirleriyle Yükselişini Sürdürüyor

Niantic’in popüler oyunu Pokemon GO, şirketin ciddi gelirler elde etmesini sağladı. Son açıklamalara göre son 5 yılda 5 milyar dolar kazanç elde edildi.

Piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren dünya genelinde büyük bir popülerlik yakalayan Pokemon GO, hala gündemde ve kazanç sağlamaya devam ediyor. Yeni oyun için açıklanan son rapora göre 5. Yıldönümü kutlanan oyun, özellikle oyun içi satın alma işlemleri sayesinde 5 milyar dolar seviyesini aşmayı başardı. Bu durum Niantic için son derece önemli.

Yeni bir kilometre taşı geride bırakıldı

Oyunda elde edilen başarılar, Pokemon GO’nun önemli bir kilometre taşını da geride bıraktığını gösteriyor. Edinilen bilgiler ve yayınlanan son raporlar, şirketin her yıl ortalama 1 milyar dolar kazanç elde ettiğini ortaya çıkarıyor. Konum tabanlı olarak geliştirilen ve arttırılmış gerçeklik desteği ile farklı bir oyun deneyimi sunan Pokemon GO, bu sayede pek çok kullanıcının da dikkatini çekmişti. Oyun kendi kategorisinde şu anda elde ettiği gelirlerle zirvede. 2021 yılının ilk yarısı itibariyle yayınlanan raporlara göre Pokemon GO’nun geliri 641.6 milyon dolar. Kategoride 2. Sırada ise Square Enix tarafından geliştirilen Dragon Quest Walk yer alıyor.

2021’de gelirler yüzde 130 arttı!

2021 yılının ilk yarısı itibariyle elde edilen gelirler, önceki yıllara göre ciddi bir sıçrama yaşandığını gösteriyor. Yayınlanan rapora göre 2020’nin ilk yarısına göre yüzde 34, 2017 yılının ilk yarısına göre ise yüzde 130 oranında bir artış yaşanmış durumda. Bu bakımdan 2021 yılı şirket için en yüksek rakamlara ulaşılmasını da sağlamış.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap