Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

PlayStation Plus'ın Ücretsiz Oyunları (Ocak 2022)

Sony'nin PlayStation Plus kullanıcılarına özel olarak sunduğu ücretsiz oyunların Ocak 2022 listesi belli oldu. PlayStation Plus abonelik servisinden yararlanan oyuncular birbirinden farklı oyunları ücretsiz olarak oynayabilecekler. Ücretsiz oyunların 4 Ocak'ta erişime açılması bekleniyor.

PlayStation Plus abonesiyseniz şu günlerde en çok merak ettiğiniz konu önümüzdeki ocak ayında ücretsiz olacak oyunlar olabilir. Dealabs tarafından paylaşılan son bilgiler doğrultusunda Ocak ayında 3 oyun ücretsiz olarak sunulacak. Bu üç oyundan yarış oyunu, birinci şahıs nişancı oyunu ve aksiyon rol yapma oyunu olacak.

PlayStation Plus'ta Ücretsiz Olacak Oyunlar (Ocak 2022)

Sony, PlayStation Plus abonelerine aylık olarak belirli oyunları ücretsiz olarak sunmaya devam ediyor. 2022 yılının Ocak ayında 3 farklı oyun ücretsiz olacak. Eğer 1 aylık, 3 aylık veya 12 aylık PlayStation Plus abonelik paketlerinden birini satın aldıysanız bu oyunlara erişebileceksiniz.

1. DIRT 5

DIRT 5, DiRT serisinde yer alan sekizinci oyundur. Oyun Codemasters Cheshire tarafından geliştirilmiş ve Codemasters tarafından piyasaya sürülmüştür. PlayStation 4 ve PlayStation 5 platformlarında yer alan bu oyun, 2022 yılının Ocak ayında PlayStation Plus abonelerine ücretsiz olarak sunulacak.

DIRT 5 tek oyunculu bir kariyer moduna, 4 oyuncuya kadar desteklenen çevrimdışı oyun modu ve 12 oyuncuya kadar çevrimiçi oyun modu içerir. Oyunda 8 farklı yarış modu yer alır ve bu modlarda oyuncu 10 farklı konumdaki 70'in üzerindeki rotada yarış keyfinin tadını çıkarır.

Oyuncular isteğe bağlı olarak dinamik hava koşullarını oyuna dahil edip yarışların zorluk derecesini yükseltebilirler. Buna ek olarak oyunda Photo Mode adı verilen bir mod yer alır. Oyuncular bu modu kullanarak oyundaki önemli anların fotoğraflarını hızlıca kayıt altına alabilirler.

2. Deep Rock Galactic

Deep Rock Galactic, Ghost Ship Games tarafından geliştirilmiş ve Coffee Stain Studios tarafından piyasaya sürülmüş bir birinci şahıs nişancı oyundur. PlayStation 4 ve PlayStation 5 platformlarında yer alan bu oyun, 2022 yılının Ocak ayında PlayStation Plus abonelerine ücretsiz olarak sunulacak.

Deep Rock Galactic oyununda oyuncular işbirliği yaparak oynarlar ve maksimum 4 oyuncuya kadar destek sunulur. Bu sayede oyuncular birbirleriyle etkileşim kurarak strateji geliştirirler. Oyunda oyuncular kıdemli uzay madencilerinden oluşan bir ekibin rolünü üstlenirler.

Görevleri ise şimdiye kadar keşfedilmiş en düşmanca gezegenin en derin, en kapsamlı ve en tehlikeli mağara sistemine girmektir. Bunu gerçekleştirerek pek çok farklı başarım elde edebilirler. Oyuncular elde edecekleri ödüller arasında sınıf temelli beceriler, yeni teçhizatlar ve silahlar yer alır.

3. Persona 5 Strikers

Persona 5 Strikers, Atlus, Koei Tecmo ve Omega Force işbirliği ile geliştirilmiş ve Japonya'da Atlus, Kuzey Amerika'da Sega ve dünya genelinde Steam tarafından yayınlanmış aksiyon tabanlı bir rol yapma oyunudur. PlayStation 4 platformunda yer alan bu oyun, 2022 yılının Ocak ayında PlayStation Plus abonelerine ücretsiz olarak sunulacak.

Persona 5 Strikers, Persona 5'teki yaşananları devam ettirir. Ekip bir yaz tatiline çıkmaya karar verir ve Tokyo'ya geri döner. Tatil sırasında ise dünyayı tüketip yok edebilecek bir potansiyel felaket konusunda uyarılırlar. Oyuncuya düşen görev ise Japonya genelinde yaşanan esrarengiz olayların izini sürmektir.

Oyuncuların son derece eğlenceli ve aynı zamanda zorlu dövüş sistemine uyum sağlaması gerekir. Birçok farklı bölüm sonu canavarıyla mücadele etmek gerekir. Oyundaki her bir etkileşim karakterlerle bağlantılı çeşitli anların ortaya çıkmasına neden olur. Böylece oyuncular eşsiz bir oyun deneyimi yaşarlar.

2022 yılının Ocak ayında PlayStation Plus abonelerine özel olarak sunulacak olan ücretsiz oyunlar bu şekildedir. Oyunları satın almadan önce onları denemek için bu önemli fırsatı kaçırmamalısınız. Ayrıca oyunların 4 Ocak tarihinde erişime açılacağını unutmamalısınız.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap