Overwatch Çapraz Oyun Desteği Alıyor

Overwatch geliştirme ekibi tarafından yapılan yeni bir açıklamada tüm cihazların çapraz oynama desteği alacağını ve daha fazla oyuncu ile Overwatch heyecanının yaşanacağı belirtildi.

Overwatch hayranlarını oldukça sevindirecek önemli bir gelişme yaşandı. Overwatch 2 yönetmeni Aaron Keller tarafından geliştirici güncellemesi ile ilgili yapılan yeni açıklamada, oyuncuların PC, Xbox, PlayStation ve Nintendo Switch dahil olmak üzere tüm platformlarda arkadaşlarını ekleyebileceği ve birlikte oyunlar oynayabileceği belirtildi.

Overwatch Büyük Talep Görmüştü

2016 yılında Switch’te oynanmaya başlanan oyun, kısa süre içerisinde büyük bir destek görmüştü. Ancak oyun çapraz oyun ya da orijinal adıyla crossplay desteğine sahip değildi. Bu nedenle de oyuncular sadece aynı cihaz ile oyuna bağlanan oyuncular ile eşleşebiliyor, bilgisayar oyuncusu PlayStation oyuncusu ile eşleşemiyordu. Ancak Apex Legends gibi Overwatch’un en güçlü rakiplerinin çapraz oyun desteğini sunması sonrası Overwatch İçinde seçenek kalmadı. Bu bakımdan kısa süre içerisinde güncelleme ile sunulacak yenilik, oyuncuların farklı platformlarda olsa da arkadaşlarıyla ortak bir şekilde oyun oynaması imkan tanıyacak. Ancak oyundaki rekabeti dengelemek adına rekabetçi ve dereceli maçlarda mevcut özellik başlangıç aşamasında aktif olmayacak.

Açıklamada takip mevcut özellikten yararlanmak isteyen tüm oyuncuların hesaplarını cihaz üzerinden Battle.net'e bağlaması gerektiği de belirtildi. Oyuncuların mevcut bağlama işlemlerini istekli bir şekilde yapabilmesi adına ücretsiz bir altın ganimet kutusu da hediye edilecek. Mevcut özelliğin kısa süre içerisinde daha kapsamlı bir şekilde tanıtılması beklenirken 2021 yılı içerisinde çapraz platform desteğinin sunulması planlanıyor.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap