Opera Software, YoYo Games'i Satın Aldı

Opera Software tarafından geliştirilen Opera web tarayıcısı oyun sektöründe büyük bir yatırım gerçekleştirdi ve YoYo Games'i satın aldı.

İnternet dünyasında yaklaşık 300 milyon kullanıcı ile başarılı web tarayıcıları arasında olan Opera, VPN, reklam engelleme, e-posta hizmeti gibi çeşitli özelliklerle kullanıcıların tercih ettiği platform oluyor.

Oyun sektörü için Opera GX adında oyun tarayıcısı ve Opera Gaming bölümünü genişletmek isteyen Opera Software, YoYo Games'i 10 milyon dolar karşılığında satın aldı. Böylece Opera, hem sahip olduğu Opera GX'i geliştirebilecek hem de GameMaker oyun geliştirme programını ile daha güncel programların oluşturulması için çalışmalara başlayacak.

YoYo Games'in Opera Software tarafından satın alınması hakkında YoYo Games Genel Müdürü Stuart Poole şu sözleri kullandı: ''Yirmi yıldan fazla bir süredir GameMaker motorunun arkasındaki vizyon, sadece daha fazla oyun yaratmak değil, oyun stüdyosu içinde ve ötesinde geliştirmeyi genişletmekti. Ürünleri dünya çapında bilinen, güvenilen ve her ay milyonlarca kişi tarafından kullanılan Opera ile yapılan işlemin, her iki şirket için de olağanüstü bir büyüme döneminde bu kurucu vizyonun gerçekleştirmesini hızlandırmak için büyük bir fırsat olduğunu düşünüyoruz.''

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap