Nvidia GeForce Now Türkiye Paketlerinin Özellikleri

Turkcell Gameplus'un çalışmaları sonucunda anlaşma sağlanan Nvidia GeForce Now için Türkiye'de sunulacak paketler kesinleşti.

Nvidia GeForce Now'da bulunan oyunlar, yapılan anlaşma ile birlikte Türkiye sunucularından oynanabilecek. Oyuncular bu işbirliği ile 650'den fazla oyunu 60 FPS 1080p çözünürlükte donanım özelliklerine bağlı kalmadan oynayabilecek. Oyun severlerin merakla beklediği hizmet 15 Mart tarihinde kullanıma sunulacak.

Paketler ve Özellikleri

Nvidia GeForce Now oyunlarını oynayabilmek için ülkemizde iki farklı paket satışa sunulacak; Basic ve Premium paket.

Basic paket, oyunculara 1 saatlik süre verecek ve sınırlı olarak sunulacak. Basic paket hakkında firma ''Yoğun saatlerde bu pakete sahip kullanıcılar sınırlı kapasite nedeniyle kuyrukta bekleyebilir.'' açıklamasını yaptı. Kesin olmamakla birlikte Basic paketin ücretsiz olarak sunulması bekleniyor.

Premium pakette ise oyunculara daha fazla süre veriliyor. ''RTX açık'' özelliği ile oyun deneyimi sunacak olan paket için de kesin olmamakla birlikte 10 TL haftalık ücret alınması bekleniyor.

Hizmet için açıklamalarda bulunan firma, konu hakkında ''Daha önce satın almış olduğunuz GeForce NOW üyeliğiniz Türkiye sunucularını kapsamadığı için yerel sunucularımızdan oynayabilmek adına GAME+ ile yeni bir hesap oluşturmanız gerekmektedir. Halihazırdaki GeForce NOW üyeliğiniz ile aldığınız hizmeti GeForce NOW powered by GAME+ servisinden bağımsız olarak farklı sunucular üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz.'' sözlerini söyledi.

İnternet Hızı Kaç Olmalı?

60 fps ve 720p çözünürlükte oyunları oynayabilmek için 15 Mbps, 60 fps ve 1080p çözünürlükte oyunları oynayabilmek için ise 25 Mbps download hızına ihtiyaç var. 

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap