NVIDIA GeForce NOW Artık Xbox’ta Oynanabilecek

NVIDIA GeForce NOW bulut oyun sistemine dahil olmak isteyenler için yeni bir platform desteği daha açıklandı. Artık Xbox konsol oyuncuları NVIDIA GeForce NOW sistemine dahil olabilecek.

Son dönemlerde oyun akış hizmetleri arasındaki rekabet artarken farklı entegrasyonlar da gündeme geliyor. Tarayıcılar üzerinden kolay bir şekilde erişilebilir durumda olan NVIDIA GeForce NOW platformu Microsoft Edge’ye verdiği destek sayesinde Xbox konsollarında da oynanabilir hale geldi. Resmi olmayan geliş, Xbox oyuncuların da büyük bir memnuniyet yaratırken artık oyuncular daha fazla oyunu konsollardan oynayabilecek. 

NVIDIA GeForce NOW tarayıcı desteği Xbox’ta yeni fırsat yarattı

NVIDIA'nın bulut tabanlı oyun hizmeti Apple Safari ve Microsoft Edge gibi tarayıcılarda destekleniyor. Geçtiğimiz aylarda duyurulan bu uyumluluk ile birlikte Safari ve Microsoft Edge üzerinden de oyun hizmetine erişmek mümkün hale geldi. Bu destekle dolaylı da olsa Xbox konsolları artık GeForce Now paketi satın alarak online bir şekilde oyunları oynama imkânına sahip oldu.

Tom Warren tarafından gündeme getirilen mevcut durum için yukarıda görüldüğü gibi özel bir video paylaşımı da yapıldı. Beta aşamasında olan mevcut sistem için kullanıcıların Xbox platformlarda Microsoft Edge’nin en son sürümünü kullanması yeterli.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap