Nintendo Switch’e Bluetooth Kulaklık Desteği Geliyor

Piyasaya sürüldüğü ilk andan itibaren kablosuz kulaklık desteğine sahip olmayan Nintendo Switch için beklenen güncelleme geliyor.

Türkiye'de çok popüler olmasa da özellikle yurt dışında oyun oynamak isteyenlerin en çok tercih ettiği seçeneklerden birisi olan Nintendo Switch, geniş oyun koleksiyonuyla ortamdan bağımsız bir şekilde her yerde oyun oynama imkanı sağlıyor. Bu nedenle kullanıcılar Nintendo Switch’e ilgi gösterse de cihazlarda kablosuz kulaklık deneyiminin sunulmaması, bugüne kadarki en büyük eksiklikler arasında gösteriliyordu.

Zira dış alanlarda yoğun bir şekilde kullanıldığı göz önünde bulundurulduğu kullanıcıların büyük bir bölümü cihazı kulaklıklar ile kullanıyor. Ancak kablosuz kulaklık sektörünün gelişmesi ve yeni cazip modellerin piyasaya sunulması, standart ve geleneksel kablolu kulaklıklar yerine kullanıcıların kablosuz kulaklıklara yönelmesini sağladı. Bu modeller ile Nintendo Switch’in uyum sağlayamaması ise kullanıcıların bu konuda sorun yaşamasına yol açtı. Ancak yayınlanan yeni bir blog yazısı ile birlikte artık kullanıcıların Bluetooth üzerinden kablosuz kulaklıklar ile Yeni Nintendo Switch modellerini kullanabileceği belirtildi.

Beklenen güncelleme geldi!

Cihazlarda Bluetooth desteği olmasına rağmen Bluetooth ile kablosuz kulaklıkların eşleştirilememesi mevcut problemi daha da sorunlu hale getiriyordu. Ancak şirket tarafından yayınlanan son güncelleme ile birlikte Bluetooth'a yeni yetenekler eklendi ve kullanıcıların Bluetooth üzerinden sorunsuz bir şekilde bağlantı kurması sağlandı. Bu bakımdan artık kullanıcılar yeni güncellemeyi alarak kablosuz kulaklıkları ile Nintendo Switch oynayabilecek.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap