Netflix Oyunlara Yatırımını Sürdürüyor

Netflix, yeni bağımsız stüdyo yatırımı ile oyunlara ağırlık vereceğini bir kez daha gösterdi. Yeni yatırım ile popüler oyun şirketi satın alındı.

Son dönemlerde oyun sektörüne yönelik önemli girişimlerde bulunan Netflix, popüler bağımsız oyun stüdyosu satın aldı. Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamalarda Netflix'in oyun geliştirme konusunda yeni bir yapılanma içerisine gireceği ve daha iddialı yapımlar ile piyasada yer almak istediği belirtildi.

Netflix Night School Studio’yu Satın Aldı

Night School adlı bağımsız bir oyun stüdyosunu aldığını duyuran Netflix, böylece oyun alanında yeni bir yatırım daha gerçekleştirdi. Şirket özellikle yurt dışında Oxenfree adında geliştirdiği yeni bir oyun ile büyük bir popülerlik kazanmıştı. Geleceği parlak bir şirket olarak görülen oyun geliştiricisini satın alan Netflix, böylece hem oyun alanındakini gücünü arttırmayı hem de geleceği parlak bir şirket için önemli bir yatırım yapmış oldu.

Hikaye odaklı macera oyunları geliştiren şirket, bundan sonraki süreç içerisinde çalışmalarına aynı şekilde devam edecek. Netflix tarafından geliştirilecek yeni oyun projelerinde de aktif bir şekilde yer alacak şirket, böylece Netflix’in oyunlarda güçlenmesini sağlayacak.

Night School Studio Durumdan Memnun

Satın alma sonrasında Night School Studio tarafından konu ile ilgili resmi açıklamalar yapıldı. Açıklamada satın alma sonrasında herhangi bir değişikliğin yapılmayacağı ve şirketin çalışmalarına aynı şekilde devam edeceği belirtildi.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap