Mount & Blade: Warband Hileleri

Mount & Blade: Warband hileleri aradığınız şey mi? Size tek bir noktadan tüm çalışan hileleri sunmaya çalışacağız. TaleWorlds'un belki de gelmiş geçmiş en popüler oyunlarından birisi olan bu oyunda saatlerinizi harcamak zorunda kalabilirsiniz. Bazen ise hilelere başvurarak zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken bir nokta ise Mount & Blade: Warband hileleri konuma bağlıdır. Örneğin, dinar hilesi yalnızca envanter ekranında çalışırken, karakter tecrübe puanı hilesi sadece karakter ekranında çalışır. Diğer taraftan sağlık hilesini sadece savaş alanındayken kullanabilirsiniz. Bunun gibi detaylara dikkat ettiğiniz sürece pek bir problem yaşamadan hilelerden yararlanabilirsiniz.

Mount & Blade: Warband hileleri

Mount & Blade: Warband hilelerini aktif edebilmek için öncelikle çalıştırma ekranında hileleri açık hale getirmelisiniz. Bunu yapabilmek için oyun açılmadan önce Ayarlar bölümüne giriş yapmalı, Oyun sekmesi üzerinden "Hileyi Aç" seçeneğini işaretlemeniz gerekecektir. Bunu yaptıktan sonra aşağıda yer alan tüm hileleri kullanabilirsiniz.

Haritada kullanılabilen M&B: Warband hileleri

Aşağıda yer alan hileler sadece harita kısmında kullanılabilir. Bu hilelerden yararlanarak özgürce haritada hareket edebilirsiniz. Ayrıca zamanın hızlı akmasını sağlayabilirsiniz. Diğer taraftan tüm haritayı görünür hale getirerek avantaj elde edebilirsiniz.

 • CTRL + Sol Tıklama: Haritada dilediğiniz yere ışınlanmanız sağlayan hiledir.
 • CTRL + Boşluk Tuşu: Zamanın çok daha hızlı akmasını sağlayan hiledir.
 • CTRL + T: Tüm haritayı görünür hale getiren hiledir.

Envanterde kullanılabilen M&B: Warband hileleri

Envanterde kullanılabilen tek bir Mount & Blade: Warband hilesi vardır. Bu hile cüzdanınıza doğrudan 1.000 dinar ekler. Böylece daha rahat harcama yapabilme potansiyeline sahip olursunuz. Yine de çok fazla kullanılmaması gereken bir hile olduğunun altını çizmek isteriz.

 • CTRL + X: Cüzdanınıza doğrudan 1.000 dinar (altın) ekleyen hiledir.

Karakterde kullanılabilen M&B: Warband hileleri

Bunlar karakter ekranında kullanılabilen Mount & Blade: Warband hileleridir. Bu hileler doğrultusunda silah yeteneklerinin seviyesini artırabilirsiniz. Karakterinizin seviyesini artırabilir ve aynı zamanda karakterinize havadan ekstra tecrübe puanı ekleyebilirsiniz.

 • CTRL + W: Silah yeteneklerinin seviyesinin artıran hiledir.
 • CTRL + L: Karakterinizin seviyesini artıran hiledir.
 • CTRL + X: Karakterinize 1.000 tecrübe puanı ekleyen hiledir.

Partide kullanılabilen M&B: Warband hileleri

Partide kullanılabilen hilelerden yararlanabilmek için yapmanız gereken oldukça basittir. Parti ekranı açıkken aşağıdaki hile kodunu uygularsanız seçmiş olduğunuz birime tecrübe puanı kazandırmış olursunuz. Partinizi güçlendirmek için önemli bir adımdır.

 • CTRL + X: Partide seçilen birime tecrübe kazandıran hiledir.

Savaşta kullanılabilen M&B: Warband hileleri

Savaşta kullanılabilen Mount & Blade: Warband hileleri oyunun en geniş kapsamlı hile kısmını içerir. Burada yer alan hileler aslında sınırlı fonksiyonlara sahiptirler. Kendinizin, müttefiklerinizin veya düşmanların atlarını öldürebilirsiniz. Aynı zamanda canınızı iyileştirebilirsiniz.

 • CTRL + H: Can kutucuğunu dolduran bir hiledir.
 • CTRL + SHIFT + H: Atınıza ait can kutucuğunu dolduran bir hiledir.
 • CTRL + F4: Düşman askerini öldürmenizi sağlayan bir hiledir.
 • CTRL + F3: Karakterinizi öldürmenizi sağlayan bir hiledir.
 • CTRL + ALT + F3: Savaşta yer alan tüm müttefiklerinizi öldüren hiledir.
 • CTRL + ALT + F4: Savaşta yer alan tüm düşmanlarınızı öldüren hiledir.
 • CTRL + SHIFT + F4: Düşmanın atını öldürmeye yarayan hiledir.
 • CTRL + ALT + SHIFT + F4: Tüm düşmanların atlarını öldürmeye yarayan hiledir.
 • CTRL + SHIFT + F3: Karakterinizin atını öldüren bir hiledir.
 • CTRL + ALT + SHIFT + F3: Tüm müttefiklerin atlarını öldürmeye yarayan hiledir.
 • CTRL + F6: Kale muhafızlarını öldürmeye yarayan hiledir.
 • CTRL + F9: Zamanın daha yavaş akmasını sağlayan hiledir.
 • CTRL + F11: Oyunu durduran hiledir.

Mount & Blade: Warband oyununda hedef nedir?

Hilelerden sonra oyun hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz. Mount & Blade: Warband oyununda hedefiniz Calradia (Kalradya) adı verilen bölgede kusursuz bir hakimiyet kuymaktır. Bunu başarabilmek için diğer tüm yerleri etkisiz hale getirmeniz gerekmektedir.

Bir bölgeyi etkisiz hale getirmek için onun tüm kalelerini ve kasabalarını ele geçirmiş olmanız gerekmektedir. Bunu yaptığınız zaman genellikle bölgeye hakim olan fraksiyon, çok küçük partilere sahip olan lord hakimiyetinde bir süre oyalanacaktır.

Mount & Blade: Warband oynamaya değer mi?

Bu sorunun cevabını verebilmek için hilesiz bir biçimde oyunun tadına bakmış olmanız gerekir. Genel olarak söylemek gerekirse Mount & Blade: Warband oynamaya değer bir oyundur. Ancak çok fazla zaman gerektiren bir oyun olduğu unutulmamalıdır.

Bir oyuna yatıracak çok fazla zamanınız olduğunu düşünüyorsanız kesinlikle bu oyuna şans vermeyi düşünebilirsiniz. Oyundan daha fazla keyif alacağınızı düşünüyorsanız Mount & Blade: Warband hilelerine başvurmayı düşünebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap