Microsoft Store'da Yer Alan En İyi Ücretsiz Windows Oyunları

Microsoft Store üzerinden ücretsiz oyun indirebileceğinizi biliyor muydunuz? En iyi Windows oyunlarını keşfetmek için aşağıdaki listeye göz atabilirsin. Bu liste Windows oyunları kapsamında ücretsiz ama oynamaya değer olan tüm seçenekleri sana sunacaktır.

Listenin içerisinde her türden oyun bulabilmek mümkün. Yarış oyunlarından bulmaca oyunlarına, çocuk oyunlarına ve simülatör tarzı oyunlara kadar çok farklı şeyler bulabilirsiniz. Yeni Windows oyunları keşfetmek istiyorsanız okumaya devam edebilirsiniz.

1. Minecraft: Story Mode

Minecraft'ı duymamış olmak neredeyse imkansız. Minecraft: Hikaye Modu, orijinal Minecraft oyununu temel alır ve ona bir hikaye ekler. Toplamda sekiz bölüm var, ancak sadece birkaçı bedavadır. Karakterleri tanıtmakla başlar ve ardından hikayenin içine atlar.

Hikaye konusunda size pek bilgi vermeyi düşünmüyoruz. Ama mükemmel olduğunu söylemek isteriz. Sadece çocuklar için yaratılmış gibi görünse de oyunda yaşı ne olursa olsun herkesi tatmin edebilecek pek çok mizah da bulunuyor.

2. Asphalt 9: Legends

Asphalt 9: Legends, Microsoft Store'daki en popüler yarış oyunlarından biridir. Oyun sizi Ferrari, Porsche veya Lamborghini gibi popüler ve gözde olan üreticiler tarafından yapılan uzun bir gerçek otomobil listesiyle karşılıyor.

Asphalt 9: Legends çeşitli gerçek konumlarda 70'in üzerinde farklı yarış pisti sunuyor. Kariyer modunda oynayabilir ve 60'tan fazla sezon ve 800 yarışı tamamlayabilir veya World Series Multiplayer modunda gerçek zamanlı olarak 7 oyuncuya karşı yarışabilirsiniz.

3. World of Tanks Blitz

World of Tanks Blitz, World of Tanks, World of Warships ve Worlds of Warplanes'i yaratan aynı şirket olan Wargaming'in ücretsiz bir MMO oyunudur. Bu oyun World of Tanks'a benzer ve Windows 10 cihazların yanı sıra cep telefonlarında da çalışır.

Almanya, İngiltere, ABD, SSCB ve Japonya'dan gelen 300'den fazla tankla birlikte gelir ve bunları çevrimiçi olarak 7'ye karşı 7'de savaş kazanmak için manevralar yapabilirsiniz. Dikkat edin, rakipleriniz en az sizin kadar etkileyici manevralar yapabileceklerdir.

4. Fallout Shelter

Fallout Shelter, sizi bir yer altı mahzeninin baş stratejisti yapan ücretsiz bir oyundur. Var olan en iyi mahzeni inşa etmeli, insanları Wasteland'dan korumak için onlara doğru işleri, doğru kıyafetleri, silahları ve eğitimi vererek onları mutlu etmelisin.

Alınacak pek çok karar var ve bu da bu oyunu eğlenceli ve ilgi çekici hale getiriyor. Ne yapmayı seçeceksiniz: temiz su, yeterli yiyecek sağlamak mı yoksa daha fazla yaşam alanı inşa etmek için kredi tasarrufu yapmak mı? Karar tamamen size ait olacaktır.

5. World of Warships

World of Warships, aynı Wargaming şirketinden geliyor. World of Tanks'a benzer olsa da, bu oyun deniz ordusuna odaklanmıştır. Çeşitli savaş gemilerini, muhripleri, kruvazörleri ve hatta uçak filolarını kontrol edersiniz.

Takım arkadaşlarınızla birlikte düşmanı fethetmek için deniz savaşına giriyorsunuz. Grafikler mükemmel ve özelleştirilebilir, böylece daha düşük özellikli cihazlarda bile oyunu çalıştırabilirsiniz. Bununla birlikte, ultra grafik ayarları oldukça fazla donanım gücü gerektirebilir.

6. Roblox

Roblox, Microsoft Store'dan alabileceğiniz ve Windows 10 cihazlarınızda oynayabileceğiniz ücretsiz bir oyundur. Ayrıca Android ve iOS gibi mobil platformlarda da bulabilirsiniz. Oyun, bir hesap kaydetmenizi ve ardından bir avatar oluşturmanızı gerektirir.

Roblox, oyuncuların "oyun içinde kendi oyunlarını" oluşturmalarına izin verdiği için özellikle çocuklar arasında popülerdir. Oyunda, inşaat araçları, silahlar, ulaşım eşyaları, müzik aletleri ve diğerleri gibi her türlü teçhizatı da yaratabilirsiniz.

7. Forza Motorsport 6: Apex

Forza Motorsport 6: Apex, güçlü arabalar, GT arabaları, oyuncak arabalar, prototipler ve hiper arabalar dahil olmak üzere her türden harika arabaya karşı yarışabileceğiniz güzel görsellere sahip ücretsiz oynanabilen bir oyundur.

Gerçek dünya parkurlarından ilham alan altı harita vardır ve yarışlar gece gündüz devam eder. Oyun DirectX kullanıyor ve oldukça yüksek sistem gereksinimleri var, ancak görsel kalitesi bu ihtiyacın temek sebebi diyebiliriz. Hatta oyunu 4K çözünürlükte dahi oynayabilirsiniz.

8. Sniper Fury

Sniper Fury, şaşırtıcı olmayacak bir şekilde keskin nişancı olduğunuz bir oyundur. Görevleriniz, düşmanları keskin nişancı olarak imha etmeniz gereken bir yerde başlar. Başlangıçta temel cephanelik gücü elde edersiniz. İlerledikçe ise güçlenirsiniz.

Görevlerde ilerledikçe cephaneliğinizi büyütebilir ve silahlarınızı, teçhizatınızı ve mermilerinizi özelleştirebilirsiniz. Düşman askerlerini, zırhlı araçları, hava birimlerini ve daha fazlasını vurabileceğiniz 500'den fazla görev vardır.

9. Dead Rivals - Zombie MMO

Dead Rivals - Zombie MMO, zombilere odaklanan hızlı tempolu bir oyundur. Açıkçası, kıyamet sonrası bir dünyada hayatta kalmak için savaşmalısınız. Karakterinizi özelleştirebilir, bir barınak inşa edebilir, silahlar yapabilir, becerilerinizi yükseltebilirsiniz.

Buna ek olarak daha pek çok şey yapabilirsiniz. Oyun, başkalarıyla takım halinde oynamanıza veya oyuncuya karşı oyuncu savaşlarında onlara karşı savaşmanıza izin verir. Bu oyunu kuruş ödemeden oynayabilirken, oyun içi satın alımlarda gerçek para harcayabilirsiniz.

10. Disney Magic Kingdoms

Disney Magic Kingdoms, sizi şimdiye kadarki en iyi büyülü parkı inşa etmekle görevlendiren çocuklar için bir oyundur. Oyundaki karakterler, Mickey Mouse'tan Rapunzel'e, Tinker Bell'e kadar farklı olabilmektedir.

Oyun neşeli olacak şekilde renklendirilmiştir. Görsel harika görünmektedir. Bu yüzden çocuklar için ideal bir oyun durumundadır. Ancak oyun içi harcamaların olduğunu unutmamak gerekir. Bu harcamalar konusunda seçici davranmalısınız.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap