Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Metin2 Event Takvimi (Eylül 2021)

Metin2 oyuncularının alışık olduğu bir şey varsa o da düzenli olarak gerçekleştirilen etkinliklerdir. Event adını taşıyan bu etkinlikler her ay güncellenerek oyunculara sunulur. Genel olarak farklı sunucularda farklı bir şekilde etkinlikler olur. Etkinlikler oyuncuların oyuna en çok katılım sağladıkları noktalardır.

Metin2 etkinliklerinin her ay değiştiğini söylemiştik. Yeni ay gelmeden kısa bir süre önce etkinlik takvimi oyuncularla paylaşılmaktadır. Takvimin paylaşılmasıyla birlikte etkinliklere düzenli olarak katılan oyuncular çok ciddi ve güzel ödüller kazanmaktadırlar.

Metin2 Etkinlik Takvimi (Eylül 2021)

Metin2 etkinlikleri Marmara, Ege ve Dolunay gibi çok farklı sunucularda yürütülmektedir. Metin2 etkinlik takvimi gün içerisinde ikiye bölünecek şekilde ayarlanmıştır. İlk etkinlik 16:00-19:59 arasında, ikinci etkinlik ise 20:00-23:59 arasında gerçekleştirilmektedir.

Oyuncuların her iki etkinliğe katılabilmesi söz konusudur. Herhangi bir kısıtlama söz konusu değildir. Etkinliklerin düzenli olarak devam etmesi planlanmaktadır. Dolayısıyla burayı takip ederek her ay yenilenecek olan etkinlikler hakkında detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

Özel Etkinlik: Kan Ritüeli

Kan Ritüeli, Metin2 oyununda gerçekleştiirlen özel bir etkinliktir. Standart etkinlik takviminden bağımsız olarak bu etkinliğe katılım gösterebilirsiniz. Etkinliğe katılabilmek için karakterinizin 30 veya daha üstü bir seviyede olması gerekir.

Etkinlik Başlangıcı Etkinlik Drop Sonu Etkinlik Bitişi
9 Eylül 01:00 1 Ekim 00:59 2 Ekim 00:59

 • Ejderha Ateşi Burnu alanında yer alan Kan Sunağı kısmına gidin.
 • Kan kurbanı efektini alabilmek için etkinlik tarafından sunulan görevi tamamlayın.
 • Her gün 4 farklı görev arasından size belirli bir görev ataması gerçekleştirilir.
 • Görevinizde yer alan parçaları topladıktan sonra onları sunağa götürün.

Elde ettiğiniz kan kurbanı efekti aktif olduğunda ise canavarları öldürürken onların ruhlarını toplama fırsatı elde edersiniz. Normal düzeydeki kan kurbanı ile maksimum 20 ruh toplayabilirsiniz. Nesne Market kısmında yer alan değerli kan kurbanını satın alarak maksimum 150 ruh toplayabilirsiniz.

 • Topladığınız ruhlarla dilerseniz Ruh Ruleti oynayabilirsiniz.
 • Ruh Ruleti oynamak için tur başına 50 Ruh ve 250.000 Yang gereklidir.
 • Ruh Ruleti oynadığınız zaman "Güç Lolipopu, Güneş Özütü (B), Hızlandırıcı (%20), Pet Sandığı, Wu Bandı (Basit) ve Hai Bandı (Basit)" eşyalarından birini kazanabilirsiniz.
 • En az 4.000 ruh kullandıktan sonra ise özel ödüllere erişim şansı elde edersiniz.
 • Özel ödüller kısmında "Ejder Kemiği Küpesi, Kaplan Kemiği Küpesi, Ejderha Alevi (B), Kırmızı Yavru Huashin Sandığı, Ölümcül Gücün Yüzüğü ve Uyanış Kitabı" eşyalarından birini kazanabilirsiniz.

Türkiye, Marmara, Ege ve Bagjanamu Sunucuları Etkinlik Takvimi

Aşağıda yer alan tablo Türkiye, Marmara, Ege ve Bagjanamu sunucuları için geçerlidir. Etkinliklerin gün içerisinde iki kısma ayrıldığını unutmamalısınız. Event 1 ve Event 2 aynı gün yapılır ve bir oyuncunun her ikisine birden katılabilmesi mümkündür.

Tarih Event 1 (16:00 - 19:59) Event 2 (20:00 - 23:59)
1 Eylül Güneş Özütü Ay Özütü
2 Eylül Yeşil Ejderha Fasulyesi Kötü Ruh Kovma Kağıdı
3 Eylül Kutsama Kağıdı Geçit Bileti
4 Eylül Envanter Genişletme Balıkçılık
5 Eylül Kırmızı Abanoz Sandık Cor Draconis
6 Eylül Araştırmacının Özütü Nugget - Yeşil
7 Eylül Kötü Ruh Kovma Kağıdı Kaos Taşı
8 Eylül Yeşil Ejderha Fasülyesi Cor Draconis
9 Eylül İnce Kumaş Muffin
10 Eylül Cor Draconis Kutsama Kağıdı
11 Eylül Kırmızı Abanoz Sandık Pet Kitabı Sandığı
12 Eylül Envanter Genişletme Balıkçılık
13 Eylül Araştırmacının Özütü Nugget - Yeşil
14 Eylül Kötü Ruh Kovma Kağıdı Kaos Taşı
15 Eylül Yeşil Ejderha Fasülyesi Cor Draconis
16 Eylül İnce Kumaş Muffin
17 Eylül Kutsama Kağıdı Süper Taş (Zor)
18 Eylül Pet Kitabı Sandığı Ayışığı
19 Eylül Nesneyi Efsunla Arttırma Kağıdı
20 Eylül Güneş Özütü Ay Özütü
21 Eylül Yeşil Ejderha Fasülyesi Kötü Ruh Kovma Kağıdı
22 Eylül Süper Taş Çok Zor Geçit Bileti
23 Eylül İnce Kumaş Muffin
24 Eylül Cor Draconis Kutsama Kağıdı
25 Eylül Nesneyi Efsunla Arttırma Kağıdı
26 Eylül Balıkçılık Kırmızı Abanoz Sandık
27 Eylül İnce Kumaş Muffin
28 Eylül Cor Draconis Kaos Taşı
29 Eylül Güneş Özütü Ay Özütü
30 Eylül Geçit Bileti Nugget - Yeşil

Türkiye, Marmara, Ege ve Bagjanamu sunucularında Eylül ayında gerçekleştirilecek Metin2 etkinlikleri bu şekildedir. Bunlara ek olarak, 7 Eylül 2021 Salı ve 17 Eylül 2021 Cuma tarihlerinde sadece Ege ve Bagjanamu sunucularında geçerli olmak üzere Ruh Parşomeni etkinliği olacaktır.

Anadolu, Dandanakan, Barbaros, Ezel ve Arkadaşlar Sunucuları Etkinlik Takvimi

Metin2 oyununda belirli sunucularda her günü kapsayacak şekilde etkinlikler gerçekleştirilmez. Anadolu, Dandanakan, Barbaros, Ezel ve Arkadaşlar bu tip sunuculardır. Eylül ayında bu sunucularda gerçekleştirilecek bir dizi özel etkinlik olacaktır. Detayları aşağıdaki tabloda bulabilirsiniz.

Event Başlangıcı Event Bitişi Event Adı
4 Eylül 13:00 5 Eylül 03:00 Arttırma Kağıdı
5 Eylül 11:00 6 Eylül 03:00 Kırmızı Abanoz Sandık
6 Eylül 11:00 7 Eylül 03:00 Cor Draconis
7 Eylül 11:00 8 Eylül 03:00 Küçük Kutsama

Metin2 ve Sunucular Hakkında

Metin2 sunucularının sürekli sabit olduğunu düşünmemelisiniz. Sunucular zaman zaman birbiriyle birleşebilmektedir. Bu nedenle sunucular arasında çeşitli dengesizliklerin yaşanması veya başka sunuculara oyuncu kaptırılması gibi durumlar yaşanabilir.

Metin2 oyununda yer alan sunucular nelerdir?

Metin2 oyununun Türkiye ayağında şu anda toplam 10 tane sunucu yer alır. Bu sunucularda yer alan oyuncuların gelişmişlik düzeyleri birbirlerine göre farklılık gösterir. Genel olarak eski sunucularda yer alan oyuncuların yeni sunuculara göre çok daha ileri düzeyde olduğu söylenebilir.

 • Anadolu
 • Dandanakan
 • Barbaros
 • Ezel
 • Türkiye
 • Marmara
 • Ege
 • Arkadaşlar
 • Bagjanamu
 • Kehribar

Metin2 sunucu listesinde yer alan bu sunuculardan Kehribar sunucusu şimdilik en yeni sunucudur. Oyuna yeni başlayacaklar için bu sunucunun çok daha iyi bir tercih olacağını söyleyebiliriz. Elbette ekonomisi dahil olmak üzere pek çok durumun daha derli toplu olduğu diğer sunuculara da yönelebilirsiniz.

En gelişmiş Metin2 sunucusu hangisidir?

Oyuncular genelde en erken tarihli sunucunun en gelişmiş sunucu olduğunu düşünürler. Bu sizi yanıltmamalıdır. Çünkü bir sunucunun ne kadar gelişmiş olduğunu gösteren durum kabaca oyuncuların eşya durumları ve sunucunun ekonomisidir. Bu bakımdan bir sıralama yapmak gerekirse en gelişmişten yolun başında olana kadar şu şekilde sıralama yapılabilir:

 • Dandanakan ve Türkiye sunucuları hemen hemen aynı düzeydedirler. Metin2 WON satışı konusunda rakamlara baktığınız zaman bu sunucularda WON bedelinin çok daha düşük olduğunu görürsünüz.
 • Ezel sunucusu bir sonraki en gelişmiş sunucu konumundadır. Ortalama WON fiyatı, Dandakan ve Türkiye sunucusuna göre daha fazladır. Ancak aradaki farkın çok büyük olmadığı söylenebilir.
 • Anadolu gelişmişlik konusunda üçüncü sırada yer alır. Tahmin edebileceğiniz gibi WON fiyatı diğer üç sunucudan yüksek olmasına rağmen arada pek fazla fark yoktur. Yeni oyuncular için ideal bir sunucu olmayabilir.
 • Barbaros gelişmişlik konusunda dördüncü sırada yer alır. WON fiyatları daha önce adı geçen sunuculara göre biraz daha pahalıdır. Buna rağmen oyuncular için ideal bir başlangıç alanı olmayabilir.
 • Arkadaşlar nispeten pek çok oyuncunun uğrak noktalarından biridir. WON fiyatları ortalama düzeydedir. Arkadaşlar sunucusunun hemen ardından ise Ege sunucusu gelir. Yeni başlayanlar için bu iki sunucudan elbette daha yeni olanı tercih etmek çok daha doğrudur.
 • Marmara sunucusunun ekonomik olarak bir dengesizliğinin olduğunu söylemek mümkündür. Yeni oyuncuların bu dengesizlikten yararlanabilmesi mümkündür. Tam tersi ise eşya fiyatlarının aşırı yüksek olması gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz.
 • Bagjanamu başlangıç için ideal sunuculardan birisidir. WON fiyatının nispeten diğer sunuculara göre çok daha pahalı olması oyuncuların henüz pek fazla gelişim göstermediğinin kanıtıdır. Nitekim, çok yeni bir sunucu olmadığını hesaba katmak gerekir.
 • Kehribar en yeni sunucudur. Ekonomisi, güç farklılıkları ve oyuncu gelişimleri henüz yaşanmamıştır. Gerçekten rekabetçi olmak istiyorsanız yeni bir oyuncu olarak bu sunucuda başlamayı düşünebilirsiniz.

Metin2 etkinlikleri konusunda paylaşılabilecek bilgiler şimdilik bu şekildedir. Metin2 etkinlik takviminin her ay güncellendiğini unutmamalısınız. Belirli sunucular etkinlik takvimine dahil edilirken belirli sunucular etkinlik takviminden çıkarılabilir. Bu nedenle her ay başında bu içeriğe tekrardan göz atmak isteyebilirsiniz. 

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap