Tesla'nın Berlin Fabrikasında İlk Araçlar Kasım’da Banttan İnecek

Avrupa’daki nakliyatı ve satış ağını güçlendirmek için Almanya’da yeni bir yatırım yapan Tesla, önümüzdeki ay itibariyle ilk modellerini üretmeye başlayacak.

Tesla, popüler elektrikli araçlarını Avrupa'daki müşterilerine daha hızlı bir şekilde teslim edebilmesi adına önemli bir yatırım gerçekleştirdi. Yatırım için Almanya’nın Berlin şehrini tercih eden şirket, bu yatırımında inşa aşamasını büyük oranda tamamlamış durumda. Üretime hazır hale getirilen fabrikada önümüzdeki günlerde resmi olarak üretimlere başlanacak. Üretilen ilk modellerin montaj hattından çıkması ise Kasım’ı bulacak.

Elon Musk gösterisini yine yaptı

Tesla’nın Almanya’daki üretimleriyle ilgili ilk detaylar tahmin edilebileceği gibi CEO Elon Musk’tan geldi. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla son güncellemeleri paylaşan CEO, Almanya’daki üretimlerde günlük 10 bin araç üretiminin hedeflendiğini söyledi.  Almanya’da yapılacak üretimler, Tesla kullanım oranlarının daha da yükseltecek ve daha fazla satış ile birlikte Tesla Avrupa pazarındaki hâkimiyetini arttıracak.

Araçlar sonrasında pil üretimi başlayacak

Fabrikanın üretime başlamasının ardından bir sonraki aşamada ise pil üretimlerine geçiş yapılacak ve bu üretimler de yine Almanya’da yapılacak.  2022 yılı sonuna kadar yakındaki bir tesiste üretim planlayan Tesla için şu anda işler yolunda gidiyor.  Ancak Almanya’daki vatandaşlar için tesise dair endişeler hakim. Tesisin içme suyunu kirleteceğinden endişe eden vatandaşlar, itirazlara rağmen fabrikanın üretim için onay olacağının da farkında.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap