Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

LoL Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bir gün kendine League of Legends oynamama konusunda söz verdiniz. Ancak, bu sözden bir süre sonra vazgeçtiniz. Hesabınıza erişmek istediğinizde erişemiyor olabilirsiniz. Bu durumda League of Legends şifre değiştirme yapmak isteyebilirsiniz.

Şifrenizi unutmadıysanız ve klasik bir LoL şifre değiştirme yapmak istiyorsanız bu iyi bir şeydir. Özellikle belirli aralıklarla şifre değiştirme işlemini yaptığınız zaman hesabınızı güvenli tutmayı başarabilirsiniz. LoL şifre değiştirme işlemi için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

  1. Riot Games'in Accounts adresine giriş yapın. Ardından, "Giriş Yap" ekranında kullanıcı adı ve şifre bilgilerini girin.
  2. Daha sonra sağ üst kısımda yer alan Hesabım seçeneğine tıklayın.
  3. Açılan menünde Ayarlar kısmına gelin ve Hesap seçeneğini seçin.
  4. Ardından şifre kısmının yanında yer alan düzenleme görseline tıklayın.

Şifrenizi sıfırlamak için ihtiyacınız olan şey eski şifrenizdir. Eski şifrenizi girdikten sonra yeni şifrenizi yazmalısınız. Ardından yeni şifrenizi tekrar girmelisiniz. Böylece şifrenizi değiştirmiş olacaksınız. Bunun üzerine Riot Games'ten bir bildirim alabilirsiniz.

League of Legends şifre sıfırlama nasıl yapılır?

Yakın zamana kadar oyuncular hesaplarına League of Legends sitesinden erişiyorlardı. Ancak 2020'de oyunun geliştirici firması olan Riot Games tüm hesapları bir Riot Games hesabında birleştirmeye karar verdi. Böylece tüm Riot Games oyunlarına ait hesaplar tek bir hesap altında birleştirilmiş oldu.

  1. Riot Games'in Accounts adresine giriş yapın. Ardından, "Giriş Yap" ekranında hemen alt kısımda yer alan "Oturum Açamıyor Musun?" bağlantısına tıklayın.
  2. Karşınıza "Giriş Yapamıyor Musun?" isimli bir ekran ve dört seçenek gelecektir. Bu seçeneklerden "Şifreni mi unuttun?" seçeneğine tıklayın.
  3. Karşınıza "Kullanıcı adını gir" isimli bir ekran gelecektir. Bu ekranda oyuna giriş yaparken kullanmış olduğunuz kullanıcı adını girin ve aynı zamanda bölgeyi seçmeyi ihmal etmeyin.

Bu adımları tamamladıktan sonra kullanmış olduğunuz e-posta hesabınıza bir sıfırlama bağlantısı gelecektir. Bu bağlantıyı kullanın ve size sunulan adımları takip ederek şifrenizi sıfırlayın. Şifre sıfırlama için gerekli olan kullanıcı adını unuttuysanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

League of Legends kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

League of Legends hesabından Riot Games hesabına geçiş bazılarının yeni platformu kullanmak için kullanıcı adlarını değiştirmek zorunda kalması nedeniyle oyuncular arasında kafa karışıklığına neden olmuş durumdaydı. Riot Games artık tek bir hesap kullandığından isimler benzersiz olmalıdır.

Riot Games, etkilenen oyunculara kullanıcı adlarını değiştirmelerini isteyen e-postalar gönderdi. Bir süredir oynamadıysanız ve değiştirmediyseniz eski hesabınıza giriş yapamayabilirsiniz. Bunu düzeltmenin bir yolu vardır. Yapmanız gereken şu şekildedir:

  • Riot Games'in Update Account adresini ziyaret edin.
  • Daha sonra hesabınıza giriş yapmanız gerekecektir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra Kullanıcı Adı Değiştir seçeneğine tıklayın.
  • Yeni kullanıcınızı belirleyin ve ardından "Ok" görseline tıklayın. Değişiklikleri onayladıktan sonra yeni kullanıcı adınız geçerli olmaya başlayacaktır.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap