League of Legends Sezon 12: Genel Bakış

League of Legends'ta Sezon 11 yakında sona erecek. Bu nedenle herkesin bir sonraki sezon öncesi güncellemeye hazır olması gerekir. Sezon 12, ejder sistemine, eşyalara, rünlere ve daha fazlasına yönelik büyük revizyonlar içerecek şekilde bizleri bekliyor olacak.

Sezon öncesi dönem genellikle Riot Games'in League of Legends'ta problemli olan her şeyi düzeltme zamanıdır. Örneğin, Sezon 10'da Elementlerin Yükselişi güncellemesiyle karşılaşmıştık. Sezon 11'de ise Sınıf Eşyaları adını taşıyan bir güncelleme gelerek dükkandaki eşyalar elden geçirilmişti. Sezon 12 ise bunlardan biraz daha farklı olacak.

League of Legends Sezon 12 öncesi güncellemesinde neler olacak?

Riot Games'in Sezon 12'de genel olarak amacı mevcut oyun sistemini geliştirmek ve oyundaki ilerlemeyi daha anlamlı bir şekilde ödüllendirmektir. Bunun için yeni sezonda bir dizi yeni değişikler gelecektir. Fakat sistemsel olarak çok büyük değişiklerin söz konusu olduğunu söylemek pek doğru olmayacaktır.

Ejder sistemi yenilenecek ama her şey değişmeyecek

Riot Games, Sezon 10 ile birlikte hayatımıza girmiş olan ejder sisteminin her oyunu öncekinden daha benzersiz hissettirmede başarılı olduğunu düşünüyor. Özellikle oyuncular için benzersiz fırsatların oluşturulması konusunda durumdan gayet memnun durumdalar. Sezon 12'de ise iki farklı alana odaklanılacak:

  • Ejderlerin harita arazisini her oyunda benzersiz kılmak için değişim konusunda çeşitli arayışlara devam edilecek.
  • Ejderlerin güçlerini aldıkları elemente bağlı olarak şampiyonların bu gücü tematik olarak kullanması sağlanacak.

Destek ve büyücüler için daha fazla İhtişamlı ve Efsanevi eşya eklenecek

Sezon 11'de oyunculara bir dizi stratejik eşya satın alımı yolu sağlamak için İhtişamlı ve Efsanevi eşyalar sistemi getirilmişti. Riot Games bu konuda büyük ölçüde başarılı olsa bile envanterde yer alan her öğe için stratejik bir karar vermek zorunda kalmanın olumsuz yönleri olduğunu fark etmiş durumda.

  • Temel sorunlardan bazılarını düzeltmek ve boşlukları doldurmak için destek oyuncularına daha fazla İhtişamlı eşya sunulacak.
  • Büyücüler, suikastçılar ve tanklar için Geliştirilmiş Efsanevi eşya seçeneği sunulacak ve diğer roller için ince ayarlar yapılacak.

İlham rün ağacı kısmı yenilenecek ve kilit seçimler değişecek

İlham rün ağacı, Sezon 8 ile birlikte rünlerde gerçekleştirilen geniş kapsamlı değişikliklerden sonra Riot Games'i en çok uğraştıran noktalardan birisi oldu. Riot Games, birçok ikincil rün inanılmaz derecede güçlü olsa bile asıl problemin kilit seçimlerde yer aldığını ve bunu düzeltmek istediğini belirtiyor.

  • Elde edilen bilgilere göre İlham rün ağacında yer alan temel rünlerde değişiklikler yapılacak.
  • Buna ek olarak, temel rünlerde yapılacak değişiklik sonrasında ikincil rünlerin elden geçirilmesi söz konusu olacak.

Takımların oyuna geri dönmesine yardımcı olacak yeni hedefler eklenecek

Oyuna şampiyon ödülleri eklendiğinde, kaybeden takımlara düşman takımın beslenen üyelerini öldürerek oyuna geri dönmeleri için bir yol sunulmuştu. Riot Games, bu konuda yapacağı değişikliklerde biraz isteksiz olsa bile mevcut sezonda çok fazla kartopu hissinin yaşanması değişiklik baskını kuruyor diyebiliriz.

  • Artık oyuncular geriden gelerek daha fazla altın elde etmek için kuleleri ve diğer hedefleri yok edebilecekler.
  • Hedef ödüller adı verilen sistem kaybeden takımların hedefleri gerçekleştirerek oyuna geri dönmelerini sağlayacak.

Oyunculara sıralama dışında daha fazla ilerleme hissi sağlamak için Mücadeleler eklenecek

League of Legends oyununda ilerlemenizi göstermenin yalnızca birkaç yolu var. En yaygın olanı, her sezonun sonunda simgelerinizi ve kenarlıklarınızı elde etmektir. Ebediler, şampiyona özel başarılar gösterir ama erişmesi kolay şeyler değildirler.

  • Mücadeleler adını taşıyan bir özellik eklenerek oyunculara en iyi oyun içi başarılarını gösterme şansı sunulacak.
  • Bu zorlukları tamamlamak, profilinize yeni unvanlar eklemenize yardımcı olacak ve oyuncuya daha fazla ilerleme hissi yaşatılacak.

League of Legends'ta Sezon 12 ne zaman başlayacak? Sezon 12, Worlds 2021'den sonra, genellikle Kasım sonu veya Aralık başında sezon öncesi güncellemesiyle başlayacak. Tam güncelleme ise Ocak ayının başlarında yayınlanacak.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap