Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

League of Legends'a Ne Kadar Para Harcadınız?

Bir soru cümlesi gibi olsa bile aslında bunun bir hizmet olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Riot Games, destek platformu üzerinden League of Legends'a ne kadar para harcadığınızı göstermektedir. Elbette bunun için belli başlı bazı kurallar vardır.

League of Legends, kostümler, battle pass, ganimet kutuları, şampiyonlar ve daha fazlası gibi oyun içi satın alınabilir öğeler içeren ücretsiz bir MOBA oyunudur. Tüm bu öğeleri satın almak için Riot Games'in RP adında kendi para birimi kullanılır.

Riot Points adını taşıyan RP, oyunda yer alan her türlü ücretli öğenin alınması için kullanılır. Buna kostümler ve diğer envanter öğeleri dahildir. Ancak, bazı öğeler yalnızca birkaç dolar (TR için Türk Lirası) durumundayken diğerleri 35 dolar gibi yüksek rakamlara çıkmaktadır.

LoL'e ne kadar harcama yaptığımı nasıl öğrenirim?

Yıllardır League of Legends oynuyorsanız ve o kadar çok eşya satın aldıysanız, League of Legends'da ne kadar para harcadığınızı unutmuş olabilirsiniz. Bunun için endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü Riot Games'in harcama miktarınızı gösterecek ufak bir hizmeti vardır.

  • Öncelikle Riot Games'in League of Legends destek sitesinde yer alan bu sayfaya gitmelisiniz.
  • Ardından League of Legends hesabınızın bağlı olduğu Riot Games hesabınız ile giriş yapmalısınız.
  • Giriş yaptıktan sonra karşınıza "Göster Bakalım" isimli bir buton çıkacaktır. Bu butona tıklayın ve birkaç saniye bekleyin.

Birkaç saniye bekledikten sonra Riot Games'in harcama hesaplama aracı size ne kadar harcama yaptığınızı gösterecektir. Yaptığınız harcama miktarı sizi şaşırtacak derecede olabilir. Benim ne kadar harcama yaptığımı merak ediyorsanız söyleyeyim: "0$"

Evet, yanlış okumadınız. 2010'dan beri bu oyunu oynayan birisi olarak harcama yapmış değilim. Çünkü tüm ihtiyaçlarımı oyun içerisinden, yapılan etkinliklerden ve düzenlenen organizasyonlardan karşılamış durumdayım.

Şimdi söz sırası sizde. Siz League of Legends'a ne kadar harcama yaptınız? Bu soruya cevabınızı yorum yaparak bize ulaştırabilirsiniz. Tek yapmanız gerekenin Riot Games tarafından sunulan resmi aracı kullanmak olduğunu unutmamalısınız.

Ayrıca not olarak belirtmek istediğim bir şey daha var. Harcama yaptığınız miktar hesabınızın aktif olduğu sunucuda geçerlidir. Daha önce EUNE veya EUW sunucularında harcama yaptıysanız ve sunucu değiştirdiyseniz harcamaların buna dahil olmadığını bilmelisiniz.

Yazar Hakkında

Kaan Karadeniz
Kaan Karadeniz 1989 doğumluyum. Yazı yazmayı ve araştırma yapmayı seviyorum. Teknolojinin daha çok oyun tarafıyla ilgilenen biriyim. Özellikle hikayesi kaliteli oyunları beğeniyorum. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap