Hyundai Uçan Otomobiller İçin Söz Verdi

Hyundai firması uçan otomobil konusunda umudunu yitirmemiş, geçen yıl yaptığı açıklamalardaki kararlılığını koruduğunu yaptığı son açıklama ile göstermiş oldu.

ABD’de bulunan bir eyalette uçan otomobillerin yasal hale getirilmesi bir gün uçan otomobillerin hayatımızda olacağı gerçeğini bizlere daha da yakınlaştırıyor. Hyundai ise bu alanda öncü olmakta kararlı gözüküyor.

Hyundai’nin lideri olan Jaiwon Shin ‘’Trafikte sıkışan insanlar uçan otomobille yolculuğun ne kadar uygun olduğunu farkedecekler. Ardından da talebin patladığını göreceğiz.’’ sözlerini kullandı. Shin’in asıl amacı ise alandaki güvenilir isimlerden biri olmak.

Morgan Stanley firmasının analizlerine baktığımızda kişisel hava taşımacılığı sektörünün 2040 yılında en kötü 615 milyar dolar olması bekleniyor, iyimser rakam ise 2.9 trilyon dolar. Rakamlara bakıldığında firmaların uçan otomobil alanında öncü olmayı istemeleri oldukça mantıklı.

En erken 8 yıl sonra kullanıma başlanabileceği düşünülen uçan otomobilleri kişisel olarak kullanmak biraz daha vakit alacak gibi gözüküyor. Her ne kadar trafikte beklemeyi sevmesek bile şehirlerin uçan otomobiller için düzenlenmesi ve güvenlik çalışmaları göz ardı edilemeyecek çalışmalar.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap