Hitman 3 Siyah Ekran Hatası (Çözüm)

Hitman 3 büyük ihtişamıyla oynanabilir oyunlar arasına katıldı. Ancak bazı oyuncular hala bu oyunu oynamakta zorlanıyorlar. Çünkü oyuncuları başlangıç ekranında sadece siyah bir ekran karşılıyor. Hitman 3 siyah ekran hatası ile karşı karşıya kalıyor olabilirsiniz.

Hitman 3 siyah ekran hatasıyla karşılaşan tek kişi olmadığınızı bilmelisiniz. Birçok oyuncu bilgisayarında bu hata ile karşılaşmaya devam etmektedir. Ancak hatanın çözümüyle ilgili yapılabilecek bazı şeyler vardır. Aşağıdaki çözümleri deneyerek oyunu oynanabilir hale getirebilirsiniz.

1. Sistem gereksinimlerini kontrol etmek

Bazı heyecanlı oyuncular oyunun sistem gereksinimlerini karşılaşamamalarına rağmen oyunu oynamaya çalışmaktadırlar. Bu tür bir durumla karşı karşıya olmadığınızdan emin olmanız gerekir. Özellikle oyunun minimum sistem gereksinimlerini karşılamalısınız.

Peki, Hitman 3 sistem gereksinimleri nelerdir? Hemen  Hitman 3 sistem gereksinimleri sayfasını ziyaret ederek ihtiyaç duyulan donanımların neler olduğuna göz atabilirsiniz. Eğer sisteminiz minimum sistem gereksinimlerini karşılıyorsa bir sonraki adıma geçiş yapabilirsiniz.

2. Windows Güvenlik Duvarı'nda Hitman 3'e izin vermek

Windows güvenlik duvarı ve antivirüs yazılımı, bilgisayarınızı kötü amaçlı yazılım saldırılarına karşı korumayı amaçlamaktadır. Ancak, oyununuzun virüs olarak algılanması ve başlatılmasını durdurması ihtimali vardır. Bu nedenle, güvenlik duvarının oyununuzu engellemediğinden emin olmanız gerekir.

 • Başlat menüsünün yanında yer alan arama kutucuğuna windows firewall yazın ve sonuçlardan "Güvenlik duvarı ve ağ koruması" yazana tıklayın.
 • Ardından karşınıza Güvenlik duvarı ve ağ koruması penceresi gelecektir. Bu pencerede "Bir uygulamaya güvenlik duvarı üzerinden izin ver" seçeneğini seçin.
 • Karşınıza çıkan pencerede "Ayarları Değiştir" seçeneğine tıklayın ve ayarları değiştirme onayını alın.
 • Ardından alt kısımda yer alan "Başka bir uygulamaya izin ver..." seçeneğini tıklayın.

Bu seçeneği tıkladıktan sonra Hitman3.exe isimli .exe dosyasının yerini göstermeniz gerekmektedir. Ayrıca bir anti-virüs yazılımı kullanıyorsanız Hitman 3'ü hariç tutulacak uygulamalar arasına eklemeyi ihmal etmemelisiniz.

3. Sürücüleri güncellemek

Hitman 3 oyununu çalıştıramıyorsanız problemin temel sebebi ekran kartı sürücülerinin güncel olmaması olabilir. Bu problemi çözmek için öncelikli olarak ekran kartınızı güncellemeniz gerekmektedir. Bunun için aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.

 • Ekran kartınız NVIDIA ise NVIDIA sürücüleri adresini ziyaret ederek ekran kartınızı güncelleyebilirsiniz.
 • Ekran kartınız AMD ise AMD sürücüleri adresini ziyaret ederek ekran kartınızı güncelleyebilirsiniz.
 • Ekran kartınız Intel ise Intel sürücüleri adresini ziyaret ederek ekran kartınızı güncelleyebilirsiniz.

Güncelleme yaparken Windows versiyonunuz ile uyumlu olan sürücüleri seçmeyi ihmal etmeyin. Aksi durumda daha farklı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Doğru sürücüyü indirdikten sonra yükleme talimatlarını takip ederek onu sisteminize yükleyin.

4. Dosya bütünlüğünü kontrol etmek

Oyunun başlamaması sorunu bazı oyun dosyaların eksik veya bozuk olduğu anlamına gelebilir. Her iki durumda da, oyununuzun çalışmasını sağlamak için bir bütünlük kontrolü çalıştırabilirsiniz. Bunu doğrudan Epic Games Launcher üzerinden gerçekleştirmeniz gerekir.

 • Epic Games Launcher'ı çalıştırın.
 • Kütüphane sekmesine gidin ve Hitman 3 oyununu bulun. Ardından hemen resmin sağ alt kısmında yer alan üç nokta işaretine dokunun.
 • Açılan pencereden Doğrula seçeneğini seçin.

Ardından bir süre beklemeniz gerekecektir. Epic Games Launcher, oyunun dosya bütünlüğünü doğrulamaya çalışacaktır. Doğrulama tamamlandıktan sonra Hitman 3 oyununu çalıştırın. Sorununuz çözülmediyse bir sonraki adıma geçiş yapabilirsiniz.

5. Farklı ekran modu denemek

Bazı oyuncular, PC ve oyunun varsayılan ekran modunda çalışmasıyla ilgili bazı sorunlar olduğunu bildirdi. Siyah ekranı geçmek için PLAY düğmesine basmadan önce farklı bir mod denemek sorunu düzeltmenize yardımcı olabilir.

 • Oyunu başlattığınız zaman Play, Options ve Quit seçeneklerini içeren bir üçlü ile karşılaşırsınız.
 • Bu üçlü seçenekten Options olana girmelisiniz.
 • Ardından Display Mode seçeneğini bulmalısınız.

Display Mode içerisinde hangisini seçeceğiniz tamamen size kalmıştır. Hangisi işinize yarıyorsa ve oyunu açmanıza yardımcı oluyorsa onu kullanabilirsiniz. Bu adım Hitman 3 siyah ekran hatasını geçmenize yardımcı olabilecektir.

6. Gereksiz programları devre dışı bırakmak

Bazen arka planda çalışan uygulamalar oyununuz ile çakışabilmektedir. Bu tür durumlarda Hitman 3 siyah ekran problemleri yaşayabilirsiniz. Problemin üstesinden gelebilmek için yapmanız gereken gereksiz programları kapatmaktır.

 • Windows tuşu ile R tuşuna aynı anda basarak Çalıştır penceresini açın.
 • Çalıştır penceresine taskmgr yazın ve Enter tuşuna basın.
 • Görev Yöneticisi açıldıktan sonra İşlemler sekmesine göz atın ve burada gereksiz olan uygulamaları kapatın.

Peki gereksiz uygulamalar nelerdir? Örneğin, Google Chrome sekmeleri, Microsoft Office uygulaması, Steam gibi çeşitli programları kapatmayı deneyebilirsiniz. Probleminize çözüm olmadıysa bir sonraki adıma geçiş yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap