Hitman 3 Connection Failed Hatası (Çözüm)

Birçok oyuncu Hitman 3'e kavuştuğu için çok mutlu. Ama bunlardan bazıları sunucu sorunları yaşadığını bildirmekte ve sürekli olarak "Connection Failed" hatası aldıklarını ifade etmektedirler. Hitman 3 connection failed hatasıyla karşılaşıp bu hatayı çözmek istiyor olabilirsiniz.

Unable to connect to the hitman service. Failed to fetch downloadable content information from the hitman server. For more information, contact hitman support.” hatasıyla karşılaşıyorsanız ve Retry butonu işe yaramıyorsa aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz.

1. Bağlantıyı sıfırlamak

Herhangi ekstra deneme yapmadan önce bağlantıyı sıfırlamayı denemelisiniz. Bu işlemi yapmak oldukça basittir. Tek yapmanız gereken modemin fişini çekmek veya kapama tuşuna basmaktır. Birkaç saniye sonra onu tekrardan açarak bağlantıyı sıfırlamış olursunuz.

Bağlantı sıfırlanırken sabırlı olmalısınız. Çünkü modemin baştan açılması ve bağlanacak bir adres bulması biraz zaman alabilecektir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve ardından internete bağlanın. Oyunu çalıştırın ve connection failed hatasının olup olmadığını kontrol edin.

2. Güvenlik Duvarı izni vermek

Hitman 3 connection failed hatasının sebebi ağ veya internet sorunları olabilir. Bu sorunları ortadan kaldırmak için ilk olarak Hitman 3'ün güvenlik duvarı tarafından engellenmediğinden emin olmanız gerekir. Bunu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 • Başlat menüsünün yanında yer alan arama kutucuğuna windows firewall yazın ve sonuçlardan "Güvenlik duvarı ve ağ koruması" yazana tıklayın.
 • Ardından karşınıza Güvenlik duvarı ve ağ koruması penceresi gelecektir. Bu pencerede "Bir uygulamaya güvenlik duvarı üzerinden izin ver" seçeneğini seçin.
 • Karşınıza çıkan pencerede "Ayarları Değiştir" seçeneğine tıklayın ve ayarları değiştirme onayını alın.
 • Ardından alt kısımda yer alan "Başka bir uygulamaya izin ver..." seçeneğini tıklayın.

Bu seçeneği tıkladıktan sonra Hitman 3 isimli .exe dosyasının yerini göstermeniz gerekmektedir. Bunu yaptıktan sonra Hitman 3 sorunsuz bir biçimde internete bağlanabilecek ve veri akışında bulunabilecektir. Connection failed hatasını bu şekilde çözebilirsiniz.

3. Sürücüleri Güncellemek

Hitman 3'te connection failed hatasını almanızın nedeni sunucu bağlantısı problemleriyle ilgili olabilir. Dolayısıyla ağ bağdaştırıcı sürücünüz eskiyse Steam'i doğru şekilde kullanma fırsatını yitirebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ağ bağdaştırıcısı sürücüsünü güncellemektir.

Ağ bağdaştırıcısı sürücüsünü güncelledikten sonra Hitman 3 connection failed hatası düzelmiş olabilecektir. Ağ bağdaştırıcısı sürücüsünü güncellemek sorunu düzeltmediyse ekran kartı sürücülerini güncellemeyi de deneyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki bağlantıları kontrol edebilirsiniz.

 • Ekran kartınız NVIDIA ise NVIDIA sürücüleri adresini ziyaret ederek ekran kartınızı güncelleyebilirsiniz.
 • Ekran kartınız AMD ise AMD sürücüleri adresini ziyaret ederek ekran kartınızı güncelleyebilirsiniz.
 • Ekran kartınız Intel ise Intel sürücüleri adresini ziyaret ederek ekran kartınızı güncelleyebilirsiniz.

Güncelleme yaparken Windows versiyonunuz ile uyumlu olan sürücüleri seçmeyi ihmal etmeyin. Aksi durumda daha farklı problemlerle karşılaşabilirsiniz. Doğru sürücüyü indirdikten sonra yükleme talimatlarını takip ederek onu sisteminize yükleyin.

4. Hitman 3'ü yönetici olarak çalıştırmak

Hitman 3 connection failed hatasının bir diğer sebebi Hitman 3'ün gerekli dosya izinlerini alamamış olması olabilir. Bu durumda uygulamayı yönetici olarak çalıştırmak sorunun çözümüne yardımcı olabilecektir. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

 • Steam'in kurulu olduğu klasöre gidin ve burada hitman3.exe dosyasını bulun.
 • Dosyaya sağ tuş tıkladıktan sonra Özellikler deyin.
 • Özellikler penceresinde Uyumluluk sekmesine geçiş yapın.
 • "Bu programı yönetici olarak çalıştır" seçeneğine tik atın ve uygula dedikten sonra tamam deyin.

Bunu yaptıktan sonra her ne zaman Hitman 3'ü çalıştırırsanız oyununuz yönetici olarak çalışmış olacaktır. Bu olası bağlantı problemlerinin yaşanmasına engel olabilecek bir adımdır. Eğer işe yaramadıysa bir sonraki adıma geçiş yapabilirsiniz.

5. Antivirus yazılımını devre dışı bırakmak

Eğer bir şekilde Hitman 3 içerisinde yer alan özellikler kullanmış olduğunuz antivirüs programıyla çakışıyorsa connection failed hatasını almanız kaçınılmaz olacaktır. Bu durumda tek yapmanız gereken oyunu oynarken antivirüs programını devre dışı bırakmaktır.

Ancak antivirüs programınız devre dışıyken hangi siteleri ziyaret ettiğinize, hangi e-postaları açtığınıza ve hangi dosyaları indirdiğinize dikkat etmelisiniz. Alternatif olarak Hitman 3'ün .exe dosyasını antivirüs programının hariç bırakılan dosyaları arasına ekleyebilirsiniz.

6. DNS temizlemek ve IP yenilemek

Hitman 3 connection failed hatasını almaya devam ediyorsanız DNS temizliği yapabilir ve IP adresinizi yenileyebilirsiniz. Bunu yapabilmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Hepsi oldukça kolay uygulanabilir adımlardır.

 • Başlat menüsünün yanında yer alan arama kısmında cmd yazın.
 • Karşınıza çıkan Komut İstemcisi uygulamasını yönetici olarak çalıştırın.
 • Ardından ipconfig /flushdns yazın ve Enter tuşuna basın.
 • Daha sonra ipconfig /release yazın ve Enter tuşuna basın.
 • Son olarak ipconfig /renew yazın ve Enter tuşuna basın.

Bu adımları takip ettikten sonra DNS temizliği yapmış ve aynı zamanda IP adresinizi yenilemiş olacaksınız. Şimdi Hitman 3'ü tekrar çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Hata devam ediyorsa IO Interactive tarafından yapılacak güncellemeleri beklemeniz gerekecektir.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap