Google, Yayıncı Ve Geliştiriciler İçin Daha Cömert Davranacak

Stadia’yı ön plana çıkarmak isteyen Google, yayıncı ve geliştiriciler için daha fazla ödeme yapacağını duyurdu. Duyuruda yeni gelir programı da paylaşıldı.

Stadia ile yeni bir girişimde bulunan Google, sistemin daha popüler hale gelmesi adına yeni çalışmalar yapıyor. Geçtiğimiz hafta içerisinde özel sunumlarla yeni gelir paylaşım programını duyuran şirket, Stadia’ya daha fazla geliştirici ve yayıncının katılmasını hedefliyor.

Kesinti yüzde 15’e indirildi

Yapılan açıklamada 1 Ekim'den itibaren oyunun platformda kazandığı ilk 3 milyon Dolar için gelir kesintisinde düşüşe gidildi. Yeni açıklamaya göre mevcut oran yüzde 15'e olarak uygulanacak. Ancak özellikle yüksek kesintiler nedeniyle eleştirilen Google, mevcut yeniliği sadece yeni oyunlar için sunacak ve 1 Ekim 2021 öncesini kapsamayacak. 1 Ekim ile 2023'ün sonuna kadar Stadia’ya yeni eklenen oyunlarda geçerli olacak yeni oran, daha fazla geliştiricinin sistemde yer almasını sağlayacak.

Tüm geliştiricileri kapsayan bir diğer yenilik ise Stadia Pro odaklı. Açıklamaya göre Stadia Pro'ya giren her yeni oyun, abonelik pastasından pay alacak. Bu konuda daha da cömert davranan Google, Stadia Pro’da yer alan geliştiricilere, Stadia Pro gelirinin yüzde 70’ini paylaştıracak.

Stadia Pro aboneliklerine 10 dolarlık teşvik

Stadia Pro aboneliğini ön plana çıkararak gelirlerini arttırmak ve geliştiricilere daha fazla pay vermek isteyen Google, abonelikler için özel teşvik sistemi de başlattı. Yapılan açıklamaya göre Stadia Pro’ya üye kazandıran herkes, 10 Dolarlık bir ödeme alacak.

Stadia’da geçerli olacak yeniliklerin aktarıldığı tanıtım ise şöyle;

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap