Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

Google Stadia'ya Yeni Oyunlar Eklenecek

Google'ın geliştirdiği bulut oyun hizmeti Stadia, yeni oyunlarını kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

Google Stadia, internet bağlantınızın kalitesine göre değişmekle birlikte, masaüstü, dizüstü, telefon ya da tablet vasıtasıyla Full HD ya da 4K çözünürlükte oyun oynamaya yarıyor. Bulut platformunda 1080p çözünürlükte oyun oynamak için en az 20 Mbps, 4K çözünürlükte oyun oynamak için en az 35 Mbps indirme hızı gerekiyor.

Servis tarafından oyunculara verilen 4K 60 fps desteğininin yanında, yakın zamanda 8K 120 fps desteğinin verileceği de bilinenler arasında yer alıyor.

100'den Fazla Oyun Eklenecek

Sahip olduğunuz cihazın özelliklerine bağlı kalmadan çeşitli oyunları oynamaya yarayan Google Stadia, geçtiğimiz haftalarda kapanma sinyalleri vermişti. Stadia servisi için oyun geliştirecek olan stüdyonun kapanmasının kararı yankı uyandırmıştı.

Tüm bu gelişmelerin ardından Google, oyun severlere müjdeli bir haber verdi. Habere göre Google Stadia, bulut hizmetine 100'den fazla oyun ekleyecek. Google Stadia servisine çok yakında FIFA 21, Shantae: Half-Genie Hero Ultimate Edition, Hellpoint, Street Power Football gibi yeni oyunlar eklenecek.

Yazar Hakkında

Kadir Tosun
Kadir Tosun 1995 doğumluyum. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunuyum. Otomobillere ve teknolojiye meraklıyım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap