Forza Horizon 5 Geliştirilmiş Araç Sesleriyle Gelecek!

Playground Games ve Xbox Game Studios tarafından piyasaya sunulacak açık dünya yarış oyunu Forza Horizon 5  için yeni bir özellik daha paylaşıldı. 

Playground Games ve Xbox Game Studios ortaklığında uzun zamandan beri geliştirmeleri süren Forza Horizon 5  için önemli bir gelişme yaşandı. Dün resmi olarak yapılan paylaşımlarda oyuna gelen ses iyileştirmeleri ile ilgili detaylar aktarıldı. Oyun oldukça etkileyici sahnelere sahip olduğu gibi oyunda kullanılacak yeni efektler ve geliştirilmiş araç sesleri, oyundaki gerçekçiliği daha da arttıracak. İşte YouTube üzerinden de yayınlanan mevcut yenilikleri gösteren video;

1080P kalitesinde izlendiğinde dahi oyunda çok gelişmiş ses efektlerini ve seslere yer verildiği görülen stüdyo ekibi, oyunda da pek çok farklı yenilikler sunuyor. Ses odaklı bir şekilde hazırlanan yeni tanıtım videosunda, farklı araçlar ile araç sesleri test ediliyor.

Forza Horizon 4’te çok eleştirilmişti

Yeni versiyonda sese yönelik özel bir çalışmanın yapılmış olması aslında bir önceki sürümde yaşanan hatalardan kaynaklanıyor. Zira Forza Horizon 4 versiyonunda kullanıcılar Dodge Viper ACR ve Toyota Supra gibi bazı araç seslerinden oldukça rahatsız olmuş ve bu durum resmi topluluk forumlarında dile getirilmişti. Anlaşılan geliştirici firmalar, mevcut eleştirileri dikkate almış ve yeni versiyonda sesler için özel bir çalışma gerçekleştirmiş.

Piyasaya çıktığı andan itibaren en iyi yarış oyunlarından birisi olmayan şimdiden aday olan Forza Horizon 5, 9 Kasım 2021 tarihinde  Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One, PC, Xbox Game Pass ve Xbox Cloud Gaming’te yer alacak. Üstelik oyuna öncelikli olarak erişmek isteyenler için ön sipariş dönemi de başlamış durumda. 60 dolarlık bir etikete sahip olan oyun, konsol ve bilgisayar için sipariş verilebiliyor .

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap