Final Fantasy 14, Eş Zamanlı Oyuncu Rekoru Kırdı

Final Fantasy 14 için yapılan son açıklamada eş zamanlı oyuncu rekorunun kırıldığı belirtildi.11 yıldan beri piyasada yer alan oyun, böylece önemli bir başarıya imza attı.

Square Enix tarafından 2010 yılında piyasaya sunulan ve yaklaşık 11 yıldan beri yüksek oyuncu kitlesi ile en popüler oyunlar arasında yer bulan Final Fantasy 14, oldukça önemli bir başarı yakaladı. Steam platformunda yaşanan mevcut gelişmeye göre oyun 24 saat içinde 47 bin 542 eşzamanlı oyuncu tarafından oynandı. Mevcut oyuncu sayısı, pek çok kullanıcı için az olarak görülebilir. Ancak 11 yıldan beri piyasada olan bir oyun için böylesine yüksek rakamlara ulaşılması ve oyun tarihinde rekora kırılması dikkat çekti. 

Steam DB’de yer buldu

Oyun için kırılan rekor, Steam DB’de de yer buldu. Oyun için daha önce kırılan rekorda sayı 41 bin 200 olmuştu. Kırılan rekorun ardından ise sektörde mevcut rekorun nasıl kırıldığına yönelik araştırmalar yapıldı. Birden yükselen popülerliği ile dikkat çeken Final Fantasy 14 hakkında en çok etki WoW oldu. 

World of Warcraft oyuncuları büyük bir durağanlık yaşayan oyunu bırakarak alternatifleri değerlendirmeye başlarken bu konuda ön plana çıkan oyun Final Fantasy 14 oldu ve oyuncular toplu bir şekilde yeni oyuna geçiş yaparak rekorun kırılmasına destek sağladı. WoW oyun yayınları ile tanınan Asmongold ile CohhCarnage gibi pek çok yayıncı da WoW’u bırakarak Final Fantasy 14’ye geçiş yaptı.

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap