Türkiye'nin en güncel teknoloji haberleri yayınlayan yeni nesil teknoloji bloğu.

FIFA 22 İçin İlk Bilgiler Geldi

FIFA 22 için paylaşılan son bilgilerde oyunda yer alacak pek çok özelliğe yer verildi. Sızıntılar menü, özel taktikler ve oynanışta yapılan değişiklikleri içeriyor.

FIFA 22 henüz piyasaya sunulmamış olsa da özellikle Temmuz ayında oyun için kapsamlı bir tanıtımının yapılması bekleniyor. EA Play Live etkinliği bu alanda oldukça dikkat çeken etkinliklerden birisi olduğu gibi FIFA serisini seven oyuncuların da yakından takip ettiği bir organizasyon.

Bu bakımdan daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl gerçekleştirilecek etkinlikte de yine en çok ilgi çeken oyun FIFA 22 olacak. Tüm oyuncular etkinliğin başlamasını beklese de güvenilir bir kaynaktan yapılan sızıntı, oyuna dair pek çok farklı bilginin öğrenilmesini sağladı.

Yeni sızdırılan görüntülerde ilk dikkat çeken detay sol üst köşede yer alan FIFA 22 logosu. Menü, önceki versiyonlara göre çok daha esnek ve kullanışlı bir hale getirilmiş durumda. 

Oyuna ek kontrol seçenekleri geliyor

Yapılan sızdırmaya göre oyunda özellikle oyuncu değiştirmek için kullanıcılar daha fazla yönetime sahip olacak. Savunma yaparken r3 tuşuna basılması ile birlikte mevcut 3 savunma oyuncusundan birisi seçilebilecek.

Oyun içinde yapılan bir diğer değişiklik ise iki adam ile pres yapmak. Mevcut oyuncuya yardımcı olarak gelecek ikinci oyuncu üzerinde yeşil bir bar gözükecek. Bu bar, kısa süre içerisinde tükeneceği gibi mevcut tükenme ile birlikte oyuncu pres yapmayı bırakacak. Bu bakımdan daha gerçekçi bir duruma gelecek FIFA 22 oyuncuların koşması, yorulması ya da pres yapması konusunda gerçek futbola daha fazla bir yakınlık sağlayacak.

Hafta sonu ligi geliyor

Oyuna yeni eklenecek format ile birlikte hafta sonu ligi de başlayacak. 30'dan daha az maç olması beklenen ligde her hafta eleme yaşanacak. Haftada sadece 3 kez katılımın sağlanabileceği bu özel formatta, oyuncuları zorlu maçlar bekliyor. Lige katılan oyuncuların oynayacağı 5 maçtan en az 3 galibiyet alması gerekiyor. Üç galibiyetin alınmaması halinde ise oyuncu ligden eleniyor. 

FIFA 22 ikonları neler olacak?

Oyunun yeni versiyonunda 9 oyuncunun ikon olarak yer alacağı belirtildi. Bu oyuncular ise şöyle; 

  • Gabriel Batistuta
  • Iker Casillas
  • Cha Bum-Kun
  • Diego Forlan
  • Lucio
  • Park Ji Sung
  • Wesley Sneidjer
  • Jaap Stam
  • Robin Van Persie

Yazar Hakkında

Timur Demir
Timur Demir 1991 doğumluyum. 7 yıldır blog yazarlığı yapıyorum. Son 2 yıldır blog danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Teknolojio ortak kurucularındanım. Yazara Ait Tüm Yazılar »

Yorum Yap